Wpis z mikrobloga

#pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybować
Proszę o plusikowanie :)

dzisiaj Villa Kogelhof - jako kolejny przykład domku jednorodzinnego, także ta praca nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale obiekt znajduje się na terenie o wysokich wartościach przyrodniczych.
Dostał pozwolenie na budowę pod warunkiem że naprawi wszystkie szkody jakie wyrządzi środowisku w takcie budowy oraz posadzi 71 tys. drzew! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kwoty
koszt budynku € 2.500.000.(włączając wnętrza)
/ € 2.750/m2 (tylko koszty konstrukcji)

koszt rewitalizacji przyrody € 3.500.000,-

#architektura #spamarchitektoniczny #januszearchitektury #miesvanderrohe #azylboners
pr0t3r - #pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybow...

źródło: comment_twYKuwSvgY9d1GeF17RG2zCziLyLbFdW.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Zircon: @ktoosiu: @Taco_Polaco: to nie ja wymyśliłem, tak podali na oficjalnej stronie konkursu :)

The energy neutral, autarkic villa is in the heart of a 250.000m2 farm estate, in the sea delta of Zeeland, which is designated as part of an ecological zone by the Dutch government. Permission to build a house on the land was given only on condition that it was returned to its pre-agricultural state. As
  • Odpowiedz
@phervers: tutaj może być wina firmy która jest odpowiedzialna za odprowadzanie wody... Podobno jak pada to cały Wilanów boi się że im garaże zaleje. Jakby kanalizacja miała dobrą przepustowość w rurach/tunelach, to problemu by nie było :)
  • Odpowiedz
@pr0t3r:
1.Jest możliwość w Polsce zrobienia takiego projektu że powiedzmy 40m jest na powieżchni a reszta podziemią?!
2.Nie gorąco będzie w takim domu latem?!
  • Odpowiedz
@D252:
1.Jeżeli w podziemiu są pomieszczenia które nie sa przeznaczone na stały pobyt ludzi.
2. Budynek ten jest wymieniany we wszystkich eko portalach jako przykład mega pasywnego domu itd itp. energia z paneli słonecznych wiatraków itd itp. Zakładam że jak ktoś wykłada tyle pieniędzy to problem przegrzewania też jest rozwiązany. Możliwe że szyby się przyciemniają jak jest duże nasłonecznienie, możliwe ze jest ze sto filtrów powkładanych pomiędzy szkła która nie przepuszcza
  • Odpowiedz