Wpis z mikrobloga

#lpg
To uczucie, jak podjeżdżasz swoim bolidem zatankować LPG. W portfelu jakieś drobne, pytasz, czy można kartą - można. Patrzysz na cenę a tam gaz 1,81. Zatankowane do pełna, wyszło 32zł Nie musisz płacić kartą, starczy z drobnych.

Tak to mogę jeździć, jeszcze pół roku temu połowę więcej płaciłem.
Pobierz szczesliwa_patelnia - #lpg
To uczucie, jak podjeżdżasz swoim bolidem zatankować LPG....
źródło: comment_Q1Rm3jyII38qO09kEriLGJznY1jt5mGr.jpg
  • 21
@szczesliwa_patelnia: śmiem wątpić,
ale i wypada zawsze mieć 1/4 baku więc licz 3/4 maksymalnego dystansu, bo kto wyjeżdża cały bak i dopiero tankuje?
dla mnie gaz to nieporozumienie
1. jedziesz Kraków-Gdańsk, 3 razy musisz tankować
2. butla z gazem 2 metry za plecami? dziękuję bardzo
3. parkowanie pod ziemią? nope

jedyny plus to taki, że jest taniej, ale tu też bym nie szalał,
spoko dynamiczny diesel pali 6,5l/100km ropy, podczas gdy
@Wilier: zasięg jest mały ale nikt w trasy nie kupuje benzyny, od czasu do czasu można przeboleć, zawór na butli nie pozwala na wybuch(chyba ze jest niesprawny)
@Wilier: to po prostu głupia opinia, w szczególności porównanie do tesli i diesla to nieporozumienie.

1. Zależy od zbiornika, generalnie można mieć spokojnie i 70l..
2. Zbiornik z benzyną 30cm pod dupa? Dziękuję (do butli z gazem można strzelać z pistoletu)
3. A kto bie parkuje pod ziemią ;>

Diesel to przede wszystkim mulasty silnik, do tego nie dynamiczny - przy gazie w 400 konnym aucie zachowujesz moc i dynamikę, a
@sorek: o kolego, czekaj czekaj
po pierwsze, do czego mam LPG porównywać jak nie do diesla albo elektryki ? nie mam wielkiego wyboru
w zwykłym hatchbacku, już 25l butla zajmuje dużo miejsca, a co dopiero 70l, 2 rowerów nie zapakuję
Diesel to mulasty silnik? no tu przesadziłeś,
wiadomo, że jak nie masz obrotów odpowiednich to nic nie zrobisz (i to się tyczy każdego rodzaju silników) ale jesli umiejętnie operujesz biegami to
@qrk: wieloma, 1.9tdi, 3.0d w bmw 730i, wolnissacym 1.7 w oplu corsie i powiem, że tym ostatnim mi się najprzyjemniej jeździło bo chociaż traktor przypomina. Te silniki są okropne, paskudnie brzmia i śmierdzą gorzej niż gaz.

@Wilier: i bardzo dobrze byś nie zamienił, mniejszy popyt na lpg jest porzadany ;)

@szczesliwa_patelnia: jak patelnia ma się smażyć na dieslu?

I to jeszcze od Mazdy... hehehehhee ;>
@sorek: wyczuwam dużo nie obiektywizm
jeździłem 1.9tdi, 3.0d i mówisz, że są nie dynamiczne?
jeżdżę 1.9tdi 130KM i na co jak na co ale na brak dynamizmu narzekać nie mogę
ale niech będzie ja zostanę przy dieslu Ty przy LPG, wszyscy szczęśliwi :)