Wpis z mikrobloga

Właśnie zaczęłam po raz pierwszy grę w #europauniversalis4, po przejściu samouczka wybrałam poleconą mi wcześniej Portugalię. Jest śmiesznie bo nie mam jeszcze za bardzo pojęcia co do czego służy i jak to wszystko działa :D
Jakieś porady na początek?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artica: Nie walcz z nikim w Europie, bo Portugalia jest militarnie bardzo słaba. Trzymaj sojusze z Anglią i Kastylią, ale uczestnicz w ich wojnach tylko biernie, nie marnuj wojska. Szybko odkrywaj i kolonizuj Amerykę. Poczytaj na eu4wiki o handlu, bo to główne źródło dochodów dla Portugalii. W ogóle jak czegoś nie wiesz, to czytaj wiki. Albo pytaj na mirko.
  • Odpowiedz
@Artica: Fajnie, że wybrałaś jednak najlepszą część :) Z powów, które wymienił Informacja(...) Portugalia nie jest takim standardowym krajem przez charakter kolonizacyjny i nie angażowanie się zbytnio w Europie co nowego gracza może mylić. A najważniejsza porada? Mnóstwo cierpliwości (czasem coś do porobienia w tle), bo na kompulsywnym wojowaniu można wiele stracić. Wiki od EU jest kompetentna, bo ma tam nawet dane na podstawie analizy skryptów gry (choć czasem taka
  • Odpowiedz
@Artica: na początku graj, graj, graj i nie przejmuj się, że nie wychodzi. Dopiero jak się pozna całą mechanikę gry, zaczyna się ciekawa zabawa :)
  • Odpowiedz