Wpis z mikrobloga

Mircy, co tu sie odbywa to ja nie wiem, no nie wyczymie! Obok mojego mieszkania otworzyli punkt ksero24, znana i szanowana marka w naszym mieście. W środku maszyny do gry i dopalacze spod lady. Po ulicy kręci się masa nawalonych i naćpanych typów. Zaczepiają ludzi prosząc o 5 zł na jedzenie (smacznego) , a w mojej klatce regularnie rozwalają zamek (w ostatnim tygodniu chyba 2 razy) i sobie w środku zwyczajnie inbujo!
Ostatnio wracałem do domu, a w klatce śmierdzący kolesie (na oko 18-20 lat) piją sobie piwko, palą fajeczki i proponują mi zakup klonazepamu. Kilka razy spotkałem też przed wejściem ślady bitwy, w postaci malowniczych kałuż krwi. Skąd się biorą tacy głupcy?
Wiem, że problem jest znany administracji budynku, ale nic się w związku z tym nie dzieje, a lokal działa sobie już z pół roku :/
Wzywanie policji nie ma sensu, bo chłopcy są bardzo mobilni i zanim przyjedzie patrol, ich już dawno nie będzie.

Czy ktoś z was również doświadczył obecności tych ekskluzywnych lokali w waszej okolicy(ja kojarzę 4)?
Może macie jakieś pomysły, co można z tym zrobić? Wieczorem strach wychodzić/wracać do domu.

#wroclaw #kiciochpyta
  • 11
@Serious_man: nie wiem czemu ale od razu przyszła mi na myśl teoria spiskowa :D Mianowicie może to jest mega przekręt. Jak widać takim sklepem można sprowadzić patole do okolicy. A jak patola w okolicy to tańsze nieruchomości. Wystarczy, że jakiś deweloper chce obniżyć ceny konkretnych nieruchomości. A wtedy:

1. Chciej taniej kupić nieruchomości.
2. Sprowadź patole w okolice.
3. Tym samym obniż cenę.
4. Kupuj tanio.
5. PROFIT!
6. Są wszystkie
@Mleko: Wszystko spoko, ale nie widzę żadnego racjonalnego powodu, dla którego ktokolwiek miałby kupić tę nieruchomość ;) Ot zwykły blok, żadna zawłaszczona kamienica ;) A te punkty są rozlokowane w wielu miejscach i prawdopodobnie są po prostu dobrym biznesem ;)
@Serious_man: Powód? Pod inwestycje. Może są plany że tam kiedyś coś konkretnego powstanie co podniesie cenę nieruchomości w okolicy. Albo własna inwestycja dla której ta lokalizacja jest dobra itd. Twoja teoria też jest prawdopodobna : P