Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, rozważam kolejny emigracyjny wyjazd na wyspy, ostatnie 9 miesięcy spędziłem w Londynie, teraz jestem z powrotem w ojczyźnie i zastanawiam się nad kolejnym ruchem, polećcie jakąś miejscówkę w #uk gdzie:

1. jest w miarę dużo pracy, studia mam rzucone, więc z wykształceniem średnim i niedużym doświadczeniem na super pracę nie ma co liczyć, ale fajnie byłoby znaleźć coś a'la "IT support technician blablablabla"
2. żeby to nie było zadupie, z którego na najbliższe lotnisko trzeba by jechać 3 godziny, dwoma pociągami, busem i rikszą
3. fajnie jakby w okolicy był jakiś uniwersytet, czy coś w tym stylu, studia skończone chciałbym kiedyś jednak mieć:)
4. ceny mieszkań znośne, chociaż po londynie to wszędzie pewnie będzie znośnie
5. #irlandia też wchodzi w grę
6. może #birmingham ?
#emigrujzwykopem #501uk
  • 14
@sucref: na przykładzie Barnsley, pare faktów:
- bardzo niskie ceny wynajmu pokoju i mieszkania: £50-£100 za tydz za pokój 1os, lub £80-£150, Mieszkania od £300-£600 za mieisąc + z opłatami to zwykle 550-800 - na miesiąc to całkiem spoko nawet jak za najniższą.
- Bardzo mały odsetek imigrantów - choć właściwie mały odsetek nie-białych ludzi - Polaków i innych europejskich nacji jest tu całkiem sporo, jest nawet niemiecka wioska w okolicy
@sucref: puby masz otwarte do późnej godziny, w centrum barnsley masz róg na którym jest większość imprez, z bramkarzami etc. ale też w normalnych pubach ludzie umieją się tu bawić ;)
@501st: stoke on trent, newcastle under lyme, stafford, crewe
Duzo pracy i 3 lotniska oddalone mniej więcej godzinę drogi, na każde bezproblemowo dostaniesz sie pociągiem/autobusem
@potocko: dzięki za podpowiedzi! na nic się jeszcze nie decyduję, ale chcę jak najwięcej spraw wziąć pod uwagę, nie tylko, żeby w okolicy była praca, ale też jakaś uczelnia, na którą mógłbym na jakiś czas pójść bez potrzeby przeprowadzki
@501st: wciąż polecam wyżej wymienione okolice.
W samym stoke sa 2 college i uniwersytet, w sąsiednim mieście 1 uni i jeden koledż, w stafford jest bardzo duży uniwersytet z tego co wiem. Możliwości jest ogrom