Wpis z mikrobloga

Mirki, styczeń to ostatni miesiąc mojej pracy i chciałem wziąć 4 dni urlopu (28.01 - 31.01) na żądanie, ale szef mówi że mam do dyspozycji tylko dwa dni, bo niewykorzystany urlop przepada (wtf). Mam umowę na 3 miesiące (listopad - styczeń) i w tamtym roku nie brałem ani jednego dnia urlopu. Zna ktoś się na KP i może mi pomóc? Btw zalega mi jeszcze wypłatę za grudzień. Mam 1/2 stażu i to moja pierwsza praca. Robiłem przedtem w tym samym miejscu pół roku na stażu z UP (maj 2014 - październik 2014) #przegryw #urlop #szefcwel #afera #pracbaza #kodekspracy
  • 6
  • Odpowiedz
@Fl3tcher: masz 20 dni urlopu jeśli twój staż pracy jest mniejszy niż 10 lat i 26 dni po 10 latach. W tym urlopie 4 dni to urlop na żądanie do żądania w danym roku kalendarzowym. Jeżeli nie wykorzystałeś go w 2014 to w tym roku te dni zostają uznane za zwykły wypoczynkowy. W tym roku możesz nie mieć jezzcze 4 dni takiego urlopu, bo urlop wylicza się za przepracowany miesiąc. Jakoś
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Gówno zrobi, bo chce mnie udupić żebym został jak najdłużej, a ja potrzebuję tych dni na gwałt.

Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

Czyli jakbym miał umowę od stycznia to miałbym już urlop w styczniu, bo miałem przepracowany rok kalendarzowy?
  • Odpowiedz
  • 0
@Oude_Geuze: Tutaj pracuje jakieś 10 osób. Niby jest jakaś księgowa, na oczy jej nie widziałem. Poza tym to rodzinna firma, pozatrudniana matka, brat itp. Podobno jakaś mafia, lol.
Szczerze mówiąc to wątpię że coś ugram, #!$%@?. Przeprowadzam się jak znajdę mieszkanie i wolne się przyda.
#edit Teraz dzwoniła i powiedziała, że nie wezmę wcale urlopu.
  • Odpowiedz
@Fl3tcher: napisz szefowi pismo, musi się do niego utosunkować. Pismo z zapytaniem ile masz dni urlopu, co z urlopem za rok 2014 itd. Musi Ci odpisać . A jak masz jaja i Ci nie zależy to blefuj, że byłeś w inspekcji pracy się doradzić i chętnie zrobią mu audyt xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Oude_Geuze: Miałem jutro jechać do PIPu i zagadać, jakbym wiedział, że tak wyjdzie to dawno bym poleciał. Dzięki, spróbuję z tym pismem, chociaż i tak pewnie nic nie da.
  • Odpowiedz