Wpis z mikrobloga

@dktr: MHDD, Wymaga jakiegokolwiek dostępu do dysku tzn musi być jakkolwiek widoczny. Gdyby był widoczny a pojemność wskazywał np 0 to można by się bawić we wgrywanie firmware. A tu nawet modelu dysku nie widać.
@karolp1993: @Kellanved: @falujacapala: @dktr: Sprawa wygląda tak: MHDD w ogóle nie zobaczył dysku.
Kupiłem drugi identyczny dysk, przerzuciłem elektronikę, dysk pojawił się w biosie.
-Uruchomiłem system normalnie.
-Przerzuciłem na pendrive najważniejsze dane
Chciałem podłączyć drugi dysk celem zrobienia pełnej kopii, wyłączyłem komputer i dupa. Nie widzi dysku bios.
Podłączyłem dysk jako tylko jeden (master) też nic.
Podłączyłem nowo kupiony dysk ze starą elektroniką - Ruszył wszystko OK.
Przerzuciłem
@karolp1993: @Kellanved: @falujacapala: @dktr: Jeszcze jedna ważna rzecz i pewnie to jest przyczyną:
Samsung słynął z niezawodności dysków "Spin Point" (seria SP). Ja trafiłem na nowszą wersję (seria HD)
Segate wykupił dział dysków od samsunga i wersje HD wychodziły produkcji segate firmowane jako samsung (korpus dysku z rerii HD jest zypełnie inny od SP a identyczny z dyskami segate).
Prawdopodobnie chcieli odrobić straty spowodowane masowym padaniem dysków segate
@karolp1993: Kiedyś Segate było kultowe, wzorem szybkości i niezawodności dysków. Niestety później miało czarną serię, gdzie dyski padały masowo. Wydawało się, że coś z tym zrobili ale nic się nie zmieniło. Dalej w większości przypadków, jak padnięty dysk to Segate. Rzadko się słyszy WD a o Hitachi praktycznie w ogóle.