Wpis z mikrobloga

@OjciecMarek: Moi dziadkowie mają na imię Jan pradziadkowie także więc wybór marny :)
Jesli pójdę jeszcze dalej to Wilhelm i Franz ale takie imiona to już w ogóle mi się nie podobają.

@feketehajuno: Czemu dziwaczne? Tak samo myślę jesli chodzi o Dawida trochę za biblijne. Co sądzisz o Kacperku? Przyznam się, że bardzo bym chciał aby mój syn miał własnie takie imię :)
@siemankooo: Piotr super, reszta nie. Ja stawiałabym na imię bardziej uniwersalne, to znaczy takie, które wraz z wiekiem będzie się zmieniać. Choć jeszcze go nie ma i długo (może nigdy?) nie będzie, mój synek będzie miał na imię Stanisław (WOKULSKI LOOOL). Dzidziuś, maluch- Stasiu, nastolatek, dorosły- Stasiek, Stachu, pan profesor- Stanisław. A taki Kacper? Jezu nie (,) jeszcze pięknie jest Jan lub Franciszek.
@lunam: Tylko u nas dużo Piotrków jest w okolicy. Stanisław, Jan, Franciszek mi się nie podobają brzmią tak jakoś staroświecko - przynajmniej w moim odczuciu.
Piotr może być tylko ja mam tak na imię do tego w okolicy dużo małych Piotrków już biega i obawiam się że narzeczona to imię odrzuci :)

Kacper to już brzmi dość oficjalnie, coś jak Piotr albo Rafał. Mały Kacperek to jak mały Piotrek/Piotruś Rafałek. :)