Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś oglądał Evening with Top Gear lub chociaż trochę czytał o 22. serii Top Gear to zapewne słyszał o tym, że odcinki nowej serii mają być na całym świecie (oprócz Francji :P) puszczane w tym samym czasie. Zapewne część z was zastanawiała się, co z premierą S22 w Polsce. Też nie wiedziałem i jak wczoraj szukałem, to widziałem kilka sprzecznych informacji w internecie, ale już wyjaśniam sprawę poniżej.

Pierwszego lutego w Polsce startują nowe kanały BBC Brit i BBC Earth, które zastąpią BBC Entertainment i BBC Knowledge (będą dostępne w nc+/Cyfrowym Polsacie w HD). Wszystkie odcinki 22. sezonu będą miały na BBC Brit premierę w tym samym czasie, co w UK, czyli w niedzielę o 21:00 (naszego czasu). Jest mały haczyk - ponieważ kanał startuje 1. lutego, a S22 tydzień wcześniej, to 22x01 będzie miał premierę z tygodniowym opóźnieniem. Będzie on miał polską premierę 1. lutego o 19:40, a od razu po nim, o 21:00 będzie 22x02. Nawiasem mówiąc, 1. lutego BBC Brit od 9:50 będzie pokazywał wszystkie 8 odcinków Top Gear Top 41.

Niestety nie wiem nic na temat tego, czy będzie to wersja w pełni angielska, czy będą polskie lub angielskie napisy czy może lektor. Możliwość włączenia angielskich napisów wydaje mi się bardzo prawdopodobna.
Nie wiem też nic na temat tego, czy będą to pełne odcinki, czy też okrojone lub ze zmienioną muzyką. Jednak odcinek będzie pokazywany przez 80 minut, czyli przypuszczam, że będzie to pełny odcinek z reklamami w trakcie.

Program TV BBC Brit: http://www.bbcpolska.com/program-tv/?date=2015-02-01

#topgear
  • 2