Wpis z mikrobloga

Nie śledzę tematu więc nie wiem, może ktoś mnie uświadomi. Jak to jest z tą wojną na Ukrainie, że Ukraina nie może rozprawić się z jakaś grupką "separatystów", czy Ukrainie brakuje wojska, że jakaś grupa paraliżuje państwo? Czy o co w tym chodzi? Czy Ukraina w miejsce walk już wszystkie swoje siły przerzuciła?
#ukraina
  • 17
opis odnośnika@mk87so01: " Prezydent Ukrainy zapowiedział, iż kazał zmobilizować wszystkie posiadane jeszcze wolne jednostki i skierować do Donbasu. Wzmacniana jest także granica z Naddniestrzem i Krymem. M.in. nowymi pododdziałami Gwardii Narodowej, lokalnymi siłami terytorialnymi oraz dodatkowymi patrolami straży granicznej. Także główna wschodnia granica z Rosją ma zostać jeszcze dodatkowo wzmocniona." z nowa strategia
@mk87so01: wyjasnialem to juz innemu ciekawemu. przeklejam:
ukraina dostaje po dupie ponieważ:
1. pieniadze idace na armie sa notorycznie rozkradane
2. czesc dowodcow jest prorosyjska i ulatwia separatystom zadanie
3. spora czesc wojakow ma te wojne w dupie i wolalaby wrocic do mam, zon, dzieci (niskie morale)
4. separatysci maja zajebiscie wysokie morale i wiedza po co walcza ("eto nasza ziemlia" paczemu wy priszli na naszu ziemliu")
5.wystepuje niechec miejscowej ludnosci
@Myrten: Ale mówimy o danych potwierdzonych.
W innym wypadku może być 1000000 lub np. 0.
Bądźmy poważnymi ludźmi.
Edit:
Przyczepiłem się do setek bo te stwierdzenie bardziej zapada w pamięć i z obecnych danych jest nie potwierdzone jak widzisz.
@mk87so01: na zdrowie jako narodowi im to wyjdzie... my jak byliśmy pod zaborami musieliśmy dostać kilka razy w dupę... z drugiej strony chyba nadal za mało patrząc na by..ło zasiadające na (omen omen) Wiejskiej
@Myrten: Są różne szacunki. Obecnie to może być już ok. 500 sztuk sprzętu pancernego, bojowych wozów piechoty, kołowych transporterów opancerzonych, opancerzonych pojazdów rozpoznawczych oraz gąsienicowych pojazdów wsparcia (inżynieryjnie/saperskie). Jeśli chodzi o sprzęt artyleryjski to do 400 dział, systemów rakietowych i moździerzy kalibru 120 mm. Dokładnej liczby nikt nie zna - pewnie nawet separatyści bo notorycznie co dowódca jak coś "znajdzie/zdobędzie" a się nadaje do walki to to wciela do służby we
@kedzior_: Źródeł jest multum i nie wiadomo jakie jest wiarygodne więc można tylko samemu szacować. Obiektywnie to można stwierdzić że separatyści mają na tyle sprzętu żeby prowadzić ofensywę na 400 km froncie.