Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano o 6 przyszedł sms, że moja karta walutowa w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank została zablokowana i w związku z tym zadzwonił na infolinie w celu potwierdzenia transakcji. Przez jakieś ostatnie dwa miesiące kartą płaciłem jedynie na #aliexpress i #wish. Myślę pewnie chodzi o ostatnią transakcje opiewającą na 10$ sprzed 2 dni, bądź po prostu ktoś wszedł w posiadanie danych mojej karty i chciał coś kupić, a zostało mi tam tylko kilka dolarów.
Zadzwoniłem dowiedziałem się, że nie chodzi o ostatnie transakcję, tylko o to, że dane mojej karty, gdzieś wyciekły i dla mojego bezpieczeństwa zablokowali ją i od razu zaproponowali wydanie nowej. Ewentualny zwrot kasy na tą kartę po zablokowaniu ma niby spokojnie następować na konto podpięte do tej karty. Teraz będę musiał czekać do 14dni (średnio niby 5-6dni) na nową kartę i uczyć się znowu danych z niej.
  • 11
@Zarys: po co się chcesz uczyć danych? Przecież to przy płatności się po prostu przepisuje -.- Przy okazji - ja ostatnio też brałem kartę do konta walutowego i dostałem po 2 dniach kartę ;)
@szylkret: z karty korzystałem tylko na dwóch wcześniej wspomnianych stronach oraz dobrych kilka miesięcy wcześniej na banggood i pandawill,
@nocny: miałem ok. 9$, może ktoś chciał podjąć dużo więcej kilka razy i odrzucało transkacje,
@Lanc: jakbyś miał co chwile patrzeć na numery z karty przy zakupach na wish to byś chyba jednak wolał je zapamiętać
@Zarys: piszę bezwzrokowo + karta leży obok monitora :D Tak więc jak trzeba płacić to przepisuję dane. Jak masz numery w pamięci to może wpiszesz to sekundę szybciej.
@Lanc: no tak, tylko gorzej jak jesteś poza domem i trzeba coś kupić, a zbędnych kart raczej przy sobie nie nosze,
dodatkowo ciekawe, czy zaksięgują z zablokowanej karty ostatnie transakcje z wish i ali