Wpis z mikrobloga

  • 0
@Vcnnn: Super, mi dzisiaj stuknelo 400k w mojej e46 i na wiosne chce e39 albo nowsze e46:) Jak silnik, wystarcza mocy czy raczej 525/528 szukać?
  • Odpowiedz
@Vcnnn: mam sentyment do 523 e39 bo to pierwszy automat i pierwsze BMW jakim miałem okazję się przejechać. Początkowe wrażenia z jazdy automatem bezcenne :D przekonałem się do nich a samo auto bardzo sympatycznie przyspiesza jak na 170KM. No i ten śmieszny "guziczek" pod pedałem gazu gdy #!$%@? go do dechy i ten kickdown połączony z dźwiękiem R6, ajj :)
  • Odpowiedz
@Shodan56: nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale gdy wciskasz pedał do podłogi to czujesz taki guzik, gdzie jeśli wcisniesz go z pedałem jeszcze mocniej to silnik jeszcze bardziej redukuje bieg. Kick down
  • Odpowiedz
@Shodan56: masz z forum bmw :D

Wciskając pedał gazu do dechy możemy wyczuć obecność w podłodze czegoś co wydawać by się mogło że jest gumą/piłką. Naciśnięcie tego elementu przez gaz powoduje uruchomienie kickdowna.

Wciśnięcie powoduje wysłanie sygnału do komputera sterującego zarówno pracą skrzyni jak i silnika. Często następuje gwałtowne zrzucenie biegu np. o 2-3 biegi i maksymalne otwarcie przepustnicy.
Kickdown używamy w sytuacji gdy potrzebujemy bardzo szybko kogoś np. wyprzedzić.
  • Odpowiedz
@Vcnnn: właśnie, które silniki były trefne w tych bmw(e39?). 2,3 / 2,5 / 2,8, czy może jakieś inne? Który najtrwalszy, sam bym sprawił sobie taką beemkę, bo podobno trwałe i stosunkowo tanie w utrzymaniu.
  • Odpowiedz