Wpis z mikrobloga

@handler: Jestem za używanie framework'ów gdzie pracuje przy tym kilku programistów ale tak naprawdę człowiek się nic nie uczy przy tym klepie jeden i ten sam kod albo pobiera gotowe moduły. Od lat używam własnego ale muszę do poprawić z uwagi na nowe standardy PHP.

Jedyny include jaki używam to właśnie w tym jednym pliku :) dlatego chce się pozbyć go z index'u
@slaszka zeby sie tego pozbyc zrob router, i wywal tego includa korzystajac z namespace'ow i autoloadera. Nie pisz kodu ktory wyglada jak PHP 4, gdy mamy PHP 5.6, autoloading może załatwić za ciebie composer zgodnie z PSR-0 albo PSR-4, za to jak napisać przyzwoity router możesz podpatrzeć w silex'sie, to mikroframework, który może podpowiedizeć Ci kilka dobrych rozwiązań. Końcowo w index.php powinieneś miec coś w stylu:

include autoloader.php;
$router = new Router;
@micke: > hehe ale beka :D ten framework jest podobny do mojego tyle ze ma właśnie to czego potrzebowałem.

@K5HV: @micke: i spoko pokazałem przecież tylko wycinek kodu z przed lat :) wszystko jest jak należy ze standardem 5.6 prawie bo nie tykałem biblioteki języków ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo tam to puki co działa ale z lenistwa nie ruszam tego.