Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się ze mam świetny pomysł gry na androida (unity). Jestem początkujący w obiektowym programowaniu. Gra nie będzie aż taka prosta wiec planuje 3/4 osobowa grupe (ludzie ze studbazy). Pierwszy raz w ogóle projekt w grupie wiec będzie to nie lada wyzwanie. Ale nie boje się wyzwań. Pytanie do was. Czy w tym wypadku to wszystko musi polegać na zaufaniu, czy można sobie jakoś zastrzec prawa do pomysłu, ogólnie jakąś umowa czy czy cos? Zycie na emigracji nauczylo mnie ze jeżeli chodzi o zaufanie to trzeba być bardzo ostrożnym. Nie znam tych ludzi zbyt dobrze. Wiem tylko ze byli by chętni przysiedzieć i są ambitni. To to czego potrzebuje.
#programowanie #prawo #projekt #projektgrupowy
  • 16
@ExtendedConsciousness: działa na tej zasadzie, że osoby podpisujące umowy są zasadniczo zobowiązane przestrzegać jej postanowień, wygląda to tak że sporządzasz taką umowę w edytorze tekstu, drukujesz, podpisujesz i każdy Twój współpracownik też. Każdy zatrzymuje po jednym egzemplarzu umowy. ;)
@ExtendedConsciousness:
np zakaz konkurencji na umowie współpracy, ale przy okazji, serio, podejdź krytycznie do pomysłu bardzo, ja już słyszałem o kilkunastu rewolucyjnych grach "których jeszcze nie było" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ExtendedConsciousness: w umowie z 'kolegami' opisz przede wszystkim dobrze pomysł, aby nie było pola do interpretacji (oczywiście w czasie pracy nad grą pomysł będzie ewoluował więc w połowie prac i na koniec podpisz z 'kolegami' aneksy do samego opisu), zapisz sobie do umowy jednorazową karę umową na wypadek wykorzystania pomysłu przez któregoś z nich, a dodatkowo klauzulę, którą w przypadku kradzieży pomysłu i wykorzystania w firmach założonych przez 'kolegę' (gdzie będzie