Wpis z mikrobloga

Mircy… dostałem wizę do #nowazelandia, tak więc rzuciłem bdb płatną pracę i kupiłem w ciemno bilet w jedną stronę. Zabukowałem sobie hostel na pierwsze 10 dni, a potem niech się dzieje wola nieba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaczynam przygotowania, wylot w lutym. Dajcie trochę plusów na odwagę, bo lecę sam i nikogo tam nie znam (ʘʘ)

#emigracja #emigrujzwykopem #zebroplusy #zagranico
  • 145
  • Odpowiedz
@dzafel: uwielbiam jak ktos pisze i udowadnia ze z php sa kokosy, zawsze wyobrazam sobie jak jakas podludz kisnie z zazdrosci bo on ma 2k brutto a ktos mieszka na bali, w NZ albo jezdzi audi ;)
  • Odpowiedz
@bazingaxl: zluzuj Panie ... to właśnie przez taką mentalność też się opuszcza ten kraj...
@dzafel: powodzenia cumplu ! uśmiechnęła mi się micha jak napisałeś, że jedziesz szukać życia :) good luck !
  • Odpowiedz
@sukisuki: nope, ludzie wyjezdzaja bo nie maja do siebie szacunku, pracuja za grosze u janusza biznesu a potem maja pretensje do wszystkich ze im zle ale mimo to nadal zgadzaja sie pracowac z kiepskimi ludzmi :(
  • Odpowiedz
@superbybak: rly? siedze w polsce, zarabiam bdb jak na swoj wiek i wyksztalcenie i co? chetnie bym stad wyjechal, bo zeby zyc w tym kraju godnie trzeba miec 8000zl/miesiac (na pare), gdzie na zachodzie wystarczy zeby dwie osoby pracowaly za najnizsza, to jest normalnosc? plsssss
  • Odpowiedz
@dzafel: hej, swego czasu współpracowałem z ziomkiem z Auckland, mogę się go zapytać czy on lub ktoś z jego znajomych szukają programisty. O jakie stanowisko najlepiej byś chciał się ubiegać?

Mi Nowa Zelandia bardzo pasi ze względu na pogode i luz u ludzi :D
  • Odpowiedz
@dzafel: Pół roku temu szukałem programisty do swojego zespołu - trzeba było wtedy wyjechać ;). Pracę znajdziesz dość szybko, szczególnie w Auckland. Jakbyś potrzebował pomocy to pisz.
  • Odpowiedz
@dzafel: Drogi Mirku, dlaczego wybrałeś Nową Zelandię?
I można prosić o szczegóły wizy, którą otrzymałeś?

Jakie warunki do otrzymania takiej wizy i na co taka wiza pozwala? ;-)

Pozdro!
  • Odpowiedz
@dzafel: Na Discovery leciał/leci serial, dokument o pracy na lotnisku w Nowej Zelandii, polecam Ci obejrzeć jeśli jeszcze nie widziałeś. Trzepią ludzi niesamowicie i często odmawiają wjazdu na teren NZ z byle durnego powodu, wszystko zależy od widzimisię pracownika służby celnej czy jak to się tam nazywa.
  • Odpowiedz