Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki.
Pisze do Was z prośbą o pomoc w wyborze laptopa. Cały czas używałem della e6400, lecz trzeba go na coś wymienić. Na nowym sprzęcie będę chciał czasami pograć, wiec przyda mi się jaka lepsza karta graficzna niż quadro 160. Najważniejsze cechy są wypisane poniżej.
*może być używany, a cena to w granicach rozsądku.
- Dobrze wykonany, obudowa najlepiej metalowa jak w dellach e6400
- 8gb ramu
- Znosna bateria - minimum 4h intensywnej pracy
- Przyzwoite głośniki (tak żeby posłuchać muzyki podczas pracy)
- Matowa matryca 15" - 15.6"
- Podświetlana klawiatura.
Z góry dziękuję za pomoc.
#zakupy #sprzet #wyborsprzetu #laptop #pytaniedoeksperta #naprawalaptopow
  • 23
  • Odpowiedz
*może być używany, a cena to w granicach rozsądku.


@PanKtos: heh, dla każdego jest inna. Powiedzmy, że Asus N551JM mógłby częściowo spełniać twoje wymagania. Są też outlety: Zbooka 15, Della M4800/M3800.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@djbartek: zostałbym przy tym dellu bo jest świetny, ale karta graficzna to tragedia.
@Pustulka: już przetrzepalem outlety della i tak średnio widzę zakup z pl ze względu na cło. A co myślicie o samsungu?
@Panciu2: wolę nie wchodzić na maca ze względu na cenę i system ;)
  • Odpowiedz
@PanKtos:

już przetrzepalem outlety della i tak średnio widzę zakup z pl

Trzeba szukać na allegro, na ebayu z uwagi na wysoki kurs dolara się, jakiś czas temu ktoś sprzedał zbooka 15 z k2100, i7, 16GB ramu, ssd, matrycą dreamocolor za 4050 zł.

ze względu na cło.

Vat, nie oclą ci komputera tylko ovatują

A co myślicie o samsungu?

Nie.
  • Odpowiedz
@PanKtos:
Przecież z to kwestia gustu, już nie przesadzaj, że on źle wygląda, a już ciężko było spełnić wszystkie wymagania w "w granicach rozsądku", których nie podałeś.
  • Odpowiedz
@PanKtos: Zależało tobie na wykonaniu, wydajności, wyglądzie i podałeś y510p. Ten laptop absolutnie nie jest wart 4k.

Asus N551JM, G551JM, Acer VN7-591G
Z outletów Zbook 15, Dell M4800
z tych laptopów powinieneś wybierać w twoim przedziale plus lenovo y50-70, ale musiałbyś wymienić matrycę na ipsa za 80 usd.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Podałeś podobne laptopy do tych które sam znalazłem i są ciekawe. Dell i Zbook chyba odpadają ze względu na trudność dostępu w PL. Dodatkowo co myślisz o R510JM?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Tak, JK. W sumie to już nie wiem komu ufać bo inni strasznie go zachwalają, ale to chyba z tego powodu, że jest stosunkowo nie drogi (porównując do G551JM).
  • Odpowiedz
@Pustulka: A czy ta matryca w y50 jest na serio aż tak tragiczna? Myślałem o korzystaniu z laptopa, który w domu byłby podłączony do monitora/tv, a jakbym był w drodze to pracowałbym na ekranie fabrycznym. @Pustulka:
  • Odpowiedz