Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam zdanie że "Solidarność" dawniej wygrała z komuną, a po latach walczy aby komuna wróciła? to co się dzieję to jest chore i to naprawdę.
związkowcy zarabiają bardzo dobre hajsy, im wyżej tym lepiej, mają przywileje o których ktokolwiek inny może zapomnieć, i chcą jeszcze więcej. Państwo wpompowało bardzo dużo ilość kasy w kopalnie, które przez związki są nierentowne. opcja jest taka że albo prywatyzacja, albo przynajmniej zlikwidowanie związków. firma w której pracowałem przez 5 lat upadła, nie dostałem odprawy, nie płakałem że nie miałem innej możliwości pracy w swojej branży. nie było wyjścia tylko przebranżowienie !
wołam @lechwalesa proszę o komentarz w tej sprawie.

to ja mam dopłacac do tego interesu bo górnicy wola sie tulić z OPZZ i utrzymywac #!$%@?ów czerwonych i nie chcą słyszeć o prywatyzacji ? #4konserwy #prawica #lewica #srodek #popularnaopinia #niepopularnaopinia #solidarnosc #tylkonocny #tylkomirko
  • 4
@Pieszy_Easy_Rider:

Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.
Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.
a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach