Wpis z mikrobloga

350 - 1 = 349

Zdarzyło się
Autor: Włodzimierz Kalicki

No, uporałem się. Nie było łatwo, ale nie dlatego, że mi się nie podobało, ale ze względu na objętość - 1104 strony w wersji papierowej, ponad 460 tysięcy wyrazów, a na Kindlu 2251 stron. I 366 historii. Każda na inny dzień roku. Ogromne dzieło, gigantyczny wkład pracy autora, no i też niemały wysiłek dla czytelnika. Ale w moim przypadku dokonywany z przyjemnością. Czytało się lekko, historie są plastyczne i wciągające. Bardzo często po zakończeniu takiej "kartki z kalendarza" żałowałem, że to już koniec, że nie ma nic więcej. Układ tej książki sprawia, że można ją czytać jak się tylko chce - jedną na dany dzień, kilka naprzód, zerkać w interesujące nas daty, na chybił trafił, lub po prostu jak ja - nie wytrzymać i przeczytać wszystko od razu.
Kalicki opisuje wiele wydarzeń - i tych znanych prawie wszystkim, i tych, o których prawie nikt nie pamięta. Możemy czytać o zuchwałych napadach, budzących powszechne zainteresowanie procesach sądowych, porachunkach gangsterskich, zdarzeniach, które odwracały losy wojen, próbach zamachów na znane osobistości, o głośnych katastrofach, które wstrząsały opinią publiczną.
Jedyny minus dla mnie jest taki, że autor nie podał źródeł, z których korzystał - dla bardziej dociekliwych.

#bookmeter #wykopkindleclub
Pobierz R.....S - 350 - 1 = 349

Zdarzyło się
Autor: Włodzimierz Kalicki

No, uporałem s...
źródło: comment_U44THxBtXcb3u0WfpOqsYv1S4YU0evfF.jpg
  • 7