Wpis z mikrobloga

  • 13
#4konserwy #neuropa #karasmierci #knp #jkm

Nie rozumiem ludzi, którzy popierają karę śmierci. Większość jej zwolenników okrasza swoje poparcie tym co oni, by zrobili danemu przestępcy. Nie kieruje wami poczucie sprawiedliwości tylko nienawiśc i chęć zemsty. Wielu ludzi argumentuje swoje poparcie tym, że taka kara skutecznie odstrasza przestępców, a jednak po krajach, które dalej ja "praktykują" tego nie widać. Zapraszam do dyskusji.

#rozkminyzercetem
  • 49
  • Odpowiedz
Powiedz to ludziom walającym się bez wyroku przez lata w polskich aresztach, a wszyscy mają ich w dupie, bo w końcu żyją i mogą się odwoływać :)


@kunajk: i to jest argument, żeby do tego dorzucić morderstwa niewinnych w majestacie prawa?
  • Odpowiedz
@rajet: Nie, jest to argument za tym, by nie zamiatać brudów pod dywan. Jak system sprawiedliwości działa źle, to trzeba go naprawić, a nie maskować nieprawidłowości.
  • Odpowiedz
@rajet: Zresztą litości, nie mówimy o wprowadzenia do życia NKWD, tylko o karze śmierci dla morderstw z premedytacją nie budzących wątpliwości. Bycie skazanym bez winy na śmierć graniczy z cudem.
  • Odpowiedz
@kunajk: system sprawiedliwości to ludzie. Ludzie mają swe ułomności, kierują nimi różne pobudki lub są zwyczajnie źli. Dlatego system nie może zabijać w zgodzie z prawem.
Niedawno przeczytałem książkę byłego skazańca na karę śmierci. To nie system go skazał. To ludzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Saber158: Zabijanie takich ludzi to ucieczka od problemu, musimy jako społeczeństwo walczyć z tym co generuje zabójstwa. Choroba psychiczna? Co to za sprawiedliwość zabijać osobę, która od dawna jest więźniem własnego umysłu.
  • Odpowiedz
@kunajk: ale system odwoławczy, dopuszczenia do kolejnej rozprawy - tu już przysięgli nie biorą udziału. Mogę Ci podać tytuł książki i poczytasz jak to działa, kiedy system chce Cię skazać to Cię skaże.
  • Odpowiedz
@ErceT: Nie mówiłem tutaj o chorobie, o czymś co nie pozwala mu żyć, tylko o urojeniu polegającym na tym, że uważa, że może zabijać, bo jest poprostu lepszy, w imię jakiejś religii (bardziej fanatyzm)
  • Odpowiedz
@ErceT: Według mnie, błędnie nazwałeś wprowadzenie kary śmierci 'prawem do mordowania' , nie do mordowania, morderstwa dopuścił się skazany, kat wykonuje tylko egzekucje, która w mojej opinii nie jest tym samym co morderstwo
A co do pytania, polityk który wprowadziłby karę śmierci byłby dla mnie kimś który umie zadbać o interes państwa oraz społeczeństwa
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Saber158: A dla mnie tchórzem, niech sam stanie za osobą która przed nim płacze i błaga o życie i bez litości wykona egzekucję.
  • Odpowiedz
@ErceT: tu nie chodzi o zemste, a nawet sprawiedliwośc. Jeżeli jakiś smieć morduje kogoś z premedytacją to należy go wyeliminować na zawsze ze społeczeństwa, bo całkiem realne że zrobi to kolejny raz. Więzienie dożywotnie odpada - raz może kogoś zamordować w celi, dwa nie mam ochoty sponsorować zyć jakiemuś zwyrodnialcowi. Ergo jedyną rozsądną opcją jest utylizacja śmiecia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ErceT: Nie jestem za karą śmierci. Po pierwsze dlatego że takiemu zbrodniarzowi wyświadczylibyśmy przysługę. Dla wielu sprawców ciężkich przestępstw perspektywa długoletniego więzienia jest dużo gorsza niż kara śmierci. Po drugie fakt wykonania kary śmierci: no ktoś musiałby to zrobić - pytanie kto? Kat? Osoba "zawodowo" zajmująca się zabijaniem? Niektórzy krzykną: ja bym potrafił! Dajcie mi takiego i zajebię. Jeżeli tak sądzisz to a) jest z Tobą coś nie tak b)
  • Odpowiedz
@ErceT:

Nie kieruje wami poczucie sprawiedliwości tylko nienawiśc i chęć zemsty.


A jaka kara jest sprawiedliwa dla wielokrotnego, brutalnego mordercy / gwałciciela / oprawcy?
  • Odpowiedz