Wpis z mikrobloga

Cześć

Otworzyłem tu konto tylko by wysłać tę wiadomość. Może ktos się znajdzie kto podziela podobny pogląd. 31 lat, doświadczony gracz PES i ... rzygać mi się chce od wszelakich 9/10 recenzji od dzieciaków ze spranymi mózgami.. Napiszę prawie tylko o grze sieciowej bo singiel to trochę dziecinne dla starszych graczy.

Po pierwsze i najważniejsze, w jaki sposób 90% gry online wygląda? 4-3-3 + spamowanie through balls + zeskryptowana linia lotu piłki (zapamiętana dobrze przez dobrych graczy) + szybscy piłkadze na przedzie = gole. Oczywiście większość z kontrataków, czasem z (chorego!) uniemożliwiającego jakiekolwiek rozegranie presingu i odbioru piłki od obrońców przez napastników. Nie wspominam o zeskryptowanych dośrodkowaniach i golach główką, czy rzutach wolnych itp

To wszystko ludzie! To ta super symulacja piłi nożnej.

I teraz pośłuchajcie mnie. Grałem w tę grę 15 lat temu. I to była zabawa, i miałem wyobraźnię, jak ta gra powinna być rozwijana przez następne lata (1000 pomysłów). I co się stało? G$#no się stało.

To jest opóźniona w rozwoju, irytująca strata czasu i nerwów. Mam duże doświadczenie także z FIFA i mógłbym powiedzieć podobne rzeczy o niej, ale z tą różnicą, że FIFA była g$#$em 15 lat temu, ale przez te lata jakoś się poprawiła. PES stoi prawie w tym samym miejscu przez tak wiele lat.

Wiele więcej mógłbym napisać o współczesnej kondycji tych gier (jak pzykładowo, żenujące praktyki wyrównywania szans słabszych graczy) ... ale nikt tego nie będzie czytał tego :)

Dzięki za chwilę uwagi. Poczytajce jakies książki zamiast w te badziewia grać ;)
  • 1
@kamilov: Nie znam się bo nie lubię takich gier, ale pewnie masz rację. Tylko w ISS 97 grałem i faktycznie trzeba było zdobyć skilla aby poprawnie wykonać jakąś akcję, zdaje się że później seria poszła bardziej w stronę FIFY.