Wpis z mikrobloga

Zbliża się pora wymiany leciwego dość komputera na nowy. I pytanie - czy używając kompa głównie programowania (Eclipse, Java, OpenEJB lub JBoss, Postgres, Firebird) zainwestowanie w i7 da zauważalną poprawę czy wystarczy i5? (nie pracowałem jeszcze na i7, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce). Z jednej strony kompilator Javy nie korzysta z dodatkowych rdzeni w wystarczającym stopniu, ale z drugiej - może kombinacja Eclipse + kompilacja + Postgres w tle już uzasadnia potrzebę dodatkowych rdzeni?
#informatyka, zawołałbym programowanie, ale się boję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darjo: IMO jest różnica, zwlaszcza jak dodasz do tego jeszcze jakis debugger w miedzyczasie.
Mialem w pracy i5, w kolejnej i7 i widze roznice.
Sama kompilacja to akurat najmniej zasobozerny element w "workflow"
  • Odpowiedz
@M4ks: no akurat w przypadku aplikacji nad którą pracuję najbardziej irytującym spowalniaczem jest restart serwera aplikacji (jeśli JRebel nie uradzi z podmianą kodu w locie), ale tu też mam wątpliwość czy i7 przyśpieszy ten etap względem i5...
  • Odpowiedz
@M4ks: JRebel firmowy, więc w domu pewnie jeszcze bardziej te restarty dadzą w kość... (choć muszę się w licencję wczytać, bo może jak będę nad firmowym projektem w domu siedział to da się z niego skorzystać... w końcu imienny jest)
  • Odpowiedz
@Qrystus: no aż tak źle nie jest, nawet w nową Cywilizację grywam, ale faktem jest, że do poważnej pracy to się ten sprzęt nie nadaje. dlatego pora na zmianę. dodam jeszcze, by naświetlić rozmiar tej grozy, że procesor to Intel Core 2 Duo 6300
  • Odpowiedz