Wpis z mikrobloga

#architektura #spamarchitektoniczny #urbanistyka #ciasnepomieszczenia #architekturawnetrz

#pr0architektura <--- mój tag zamierzam czasem coś wrzucać :)

to już mój drugi wpis który jest specjalnie dostosowany dla biednych sebiksów którzy mają działkę która teoretycznie nie nadaje się do budowy domu. Przykład jest o tyle wymowny ponieważ jest to loft który miał być najmniejszym możliwym kosztem dostosowany do mieszkania. Na szczęście nowy właściciel miał na tyle otwartą głowę aby go w ten sposób dostosować budynek.

szerokość domu 3.8 metra razem ze scianami bez okien.. Słońce dociera do środka przez otwory w dachu, (Specjalnie dostosowany aby nie tracić temperatury)
pr0t3r - #architektura #spamarchitektoniczny #urbanistyka #ciasnepomieszczenia #archi...

źródło: comment_yikABrlv2fnAubJofN9CRNTwVFbY7mBp.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@rzet 4 m od granicy dzialki - sciana moze mieć okna, problem jest gdy ktoś ma zbyt wąska działke aby postawić dom ktory da się jakoś rozsądnie zaprojektowac.. a to sa przykłady że można
  • Odpowiedz
@pr0t3r: @rzet: 1,5 metra ściana bez okien jeśli działka ma mniej niż 16 m szerokości. Plus jeżeli dobrze się orientuję to przepisy lokalne mogą zezwolić zabudowę w ścisłej granice działki, np. w przypadku zabudowy śródmiejskiej. W ogóle wydaje mi się, że większość takich przykładów to są szeregówki w miastach gdzieś na południu Europy bo to zdaje się oni mają taką tradycję budowania.
A przykład bardzo fajny! Te 3,8
  • Odpowiedz