Wpis z mikrobloga

mirki autostopowicze, czy znacie jakieś fajne i przydatne poradniki/tutoriale/faq etc etc dla osoby która pierwszy raz chciałaby wybrać się stopem w te wakacje? Może jakieś porady od Was? Dodam, że bardzo chciałbym pojechać w Europę, ale to by wymagało prawdopodobnie znalezienia kogoś doświadczonego w tym temacie. Dodam jeszcze, że w sumie to najlepiej pojechałbym z kimś, bo jednak samemu to nie to samo :). Z góry wielkie dzięki! (ʘʘ).


#autostop #podroze
  • 8
@albert1337: nie wiem skąd opcja, że "to nie to samo" - imo NAJLEPIEJ podróżuje się samemu.

Wybierz jedną z poniższych opcji:
1. wybierz cel, sprawdź na mapie drogę i po prostu jedź i staraj się korzystać ze wszelkich okazji i ofert (Z GŁOWĄ!)
2. wybierz kierunek i jedź bez celu.

Ja osobiście lubię jechac bez planu, bez kasy, samemu i po prostu czerpać to co przyniesie dzień. Zawsze mam sporo czasu
@albert1337: Ja w te wakacje po raz pierwszy pojechałem sam autostopem, też właśnie po Europie (na Gibraltar). Powiem, że samemu się dobrze jechało z tego względu, że mogłem wszystko robić po swojemu i swoim tempem. Jedyny minus to czasem nudno, gdy nie ma do kogo gęby otworzyć. Jednakże samo doświadczenie mnie, lekkiego introwertyka, otworzyło trochę na zagadywanie przypadkowych, nieznajomych osób. No i mocno podszlifowałem język angielski mówiony.
@albert1337: skorzystaj z w/w poradnika, ale pamiętaj też, że wszystko co weźmiesz będziesz nosił na plecach, czyli więcej nie zawsze oznacza lepiej. Też wg mnie lepiej się podróżuje samemu, zwłaszcza jeśli celujesz w noclegi w hostelach, gdzie jest zawsze kupa ludzi.