Wpis z mikrobloga

Mirki, orientuje się ktoś jak to jest ze zmianą ubezpieczyciela OC i zwrotem części składki od dotychczasowego ubezpieczyciela?
Mój różowy kupił auto, które ma ubezpieczenie do października 2015. Wysłała nowe dane do ubezpieczenia (InterRisk) i jej przysłali aneks z dopłatą 325 zł (zwyżki za niski lvl i mały staż). Poprzedni właściciel zapłacił za polisę 406 zł. Czyli łącznie wyjdzie ponad 700 zł.
Teraz wszedłem w kalkulator i mbank daje roczną składkę za 350 zł, a Axa za 499 zł. Chcemy kupić ubezpieczenie w mbanku i zrezygnować z obecnego ubezpieczyciela. Jak to jest z odzyskaniem składki OC za niewykorzystany okres ubezpieczenia.
Wystarczy wysłać pismo do InterRisk z wypowiedzeniem umowy? Czy coś jeszcze? I co z tym aneksem, który przysłali do podpisania? Olać? I skąd będą wiedzieli na jakie konto oddać kasę i jak to jest obliczane?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody #mbank #interrisk
  • 14
@poop: Kupując auto, kupujesz tez OC, które jest do niego przypisane. Twoja wola, czy chcesz z niego skorzystać, czy nie. Jakbyś wypowiedział umowę, w towarzystwie, w ktorym jest aktualnie ubezpieczone zwrot składki przysługuje osobie, która ubezpieczenie wykupiła, tj. poprzedniego właściciela auta.

Czemu misia dopłacić? Nie wiem. Może OC bylo kupione na raty i pozostała druga do zapłaty?

PS. Uciekaj z interrisc, to gownoubezpieczalnia.
@Ochlejbaum: Z tego co wyczytałem, to prawa i obowiązki polisy OC przechodzą przy zakupie auta, czyli jak wypowie umowę, to ona dostanie hajs. Nawet znalazłem poradnik, że jak sprzedając auto chce się odzyskać kasę z ubezpieczenia, to żeby zawrzeć z kupującym to w umowie, bo on wcale nie musi tego robić.

Co do dopłaty, to zawsze jest rekalkulacja polisy przy zmianie właściciela. W inny sposób można by było robić, że osoba,
@poop: Bardzo prosta sprawa, piszesz normalnie na kartce wypowiedzenie ubezpieczenia z dnia takiego i takiego z numerem polisy takim i takim, zanosisz do dowolnej placówki ubezpieczyciela i juz za kilka dni wysyłają zwrot na konto... poprzedniego właściciela pojazdu.
@stanley88: A nie wiesz czy jest jakiś sztywny termin, kiedy następuje wygaśnięcie polisy (to ten wpisany przeze mnie na wypowiedzeniu, data odebrania przez nich listu czy jeszcze jakiś dodatkowy termin wypowiedzenia?)
@stanley88: Dlatego najpierw kupię ubezpieczenie w mbanku, a w dniu, w którym zacznie obowiązywać pójdziemy do siedziby albo wyślemy pocztą wypowiedzenie :)
@stanley88: Zapomniałem dodać, że jest współwłaścicielem. Główny właściciel to mama, która ma -60%. Co nie zmienia faktu, że i tak są zwyżki za współwłaściciela z niskim lvl.
@stanley88: A nie orientujesz się jak z tym aneksem? Bo w nim jest, że trzeba zapłacić tę kasę w ciągu 7 dni. Ale nie podpisaliśmy go i nie odesłaliśmy. Więc w wypowiedzeniu wpisujemy datę zawarcia umowy przez poprzedniego właściciela czy datę z aneksu?