Wpis z mikrobloga

Kochani, bardzo proszę o Pomoc z PowerBookiem.

Kupiłem takiego (17 G4 -1 Ghz procesor i 1.5 ramu), ale problem w tym , ze mam tutaj zabytkowy i arcy nieużyteczny os x 10.4.11
Wiem, ze moge wgrać os x w wersji 10.5.8 jednak nijak nie wiem skad pobrać ani jak przejsc przez procedurę instalacyjną - Znalazłby się ktoś, kto pomógłby mi przejść przez to wszystko?
Odwdzięczam się przelewem na dowolne konto.
#macbook #powerbook #mac #komputery #laptop
  • 19
@DraQ1: Ani to, ani to.

Jest jak nowy i kosztował 50% tego co najtanszy z marketowych laptopów. A do wykopu, mixnews i youtube nada się chyba bardzo dobrze. Ma bardzo fajna 17 matrycę co zadecydowało o zakupie.. Tylko ten stary os.
@Nattramn: miałiem kiedyś mydelniczke na OS 9. Cena niska bo kończy się wsparcie dla powerPC. Poza tym ten procek jest wiekowy będzie okrutnie dławił przy użytku na codzień. Sam się przekonasz.
Dziekuje, sciagam juz 10.5, nastepnie zrobie aktualizację i heja.

A tak nawiasem, jest az tak wolny? Nie nada się do internetów.. ? na codzien korzystam z nieśmiertelnego ibm t41 i jestem strasznie zadowolony. Parametrami się niemal nie róznią.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ps. Byłbym wdzięczny jak podrzucilibyscie wspolnie nr konta fundacji która wypadałoby w waszym mniemaniu wesprzeć.
@Nattramn: z tego co widzę po prostu potrzebujesz distro na powerpc (debian, gentoo, albo i ubuntu), wypalasz na płytkę, przy uruchamianiu trzymasz C (albo cmd? nie wiem) i powinieneś dostać się do instalatora. Dalej normalnie instalujesz. Jedyna różnica że podobno nie lubi się uruchamiać z pendriva i trzeba tę płytkę wypalać