Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 40 398 - 3 = 40 395

Na początku roku myślałem o tym, żeby podjąć się wyzwania, zrobić to co w tamtym roku robił (i chyba zrobił) Dem i obejrzeć 365 filmów przez rok.

Dodatkowo kilka dni temu zaczął robić to @Metsan i to zachęciło mnie do tego bym też spróbował tego dokonać, jednocześnie czyszcząc sobie listę filmów do oglądnięcia na Filmwebie.

#xvix365filmow 365 - 3 = 362

Vanilla Sky
Świetna gra aktorska Toma Cruise'a, dobra fabuła, ale trochę ciężko o niej mówić, bo cokolwiek bym nie powiedział to będzie spojler. Powiem, że mimo pewnych oczekiwań się nie zawiodłem i polecam.
8/10

Dealer
Film z przekroju akcji i filmu gangsterskiego, debiut Nicolasa Refna, bardziej znanego z "Drive". Film się ogląda dobrze, główne postacie są charakterystyczne. Muzyka jest świetnie komponuje się z resztą filmu. Grze aktorskiej nie można niczego zarzucić. Mimo wszystko fabularnie nie jest to film w pełni w moim guście, ale za jakiś czas obejrzę "Pusher II".
Mocne 7/10

[Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom](http://www.filmweb.pl/film/Kochankowie+z+Księżyca.+Moonrise+Kingdom-2012-604523) (to tłumaczenie...)
Film Wesa Andersona. Drugi, obok "Grand Budapest Hotel", który obejrzałem ale na pewno nie ostatni. Praca kamery, ujęcia, muzyka, satyra, fabuła, scenariusz - wszystko to jest świetne i bajkowe, jak to u Andersona. Ogląda się rewelacyjnie, a ponadto jest sporo fragmentów typowo komediowych.
Solidne 8/10

Oprócz tego obejrzałem dwie krótkometrażówki, ale ich nie będę wliczał.

Castello Cavalcanti
Wszystko to co u Andersona jest, tylko na mniejszą skalę, przyjemnie spędzone 8 minut. Bardzo dobra reklama Prady.
7/10

Doodlebug
Jeden z pierwszych filmów Christophera Nolana i właściwie to samo co wyżej, Nolan, tylko że 3 minuty.
7/10, chociaż za krótkie jednak

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 40 398 - 3 = 40 395

Na początku roku myślałem o tym, żeby...

źródło: comment_9gXwU7kG6By0jiWtLUugMWHSlQa2SkwJ.jpg

Pobierz
  • 3