Wpis z mikrobloga

3 miesiące używania tabletu(Tab S 8.4) i od miesiąca tablet głównie leży na półce i raz jakiś czas zawoła o ładowanie. Mogę oficjalnie powiedzieć, że tablety są przereklamowane(przynajmniej w obecnej postaci). Nie pisze się na nich tak wygodnie jak na telefonie/komputerze, nie da się ich włożyć do kieszeni, do słuchania muzyki też trochę za duże.

Ogólnie to są słabe jako urządzenia w pełni mobilne - ot telefon z dużym ekranem. Spoko się nadaje do oglądania filmów w autobusie albo siedząc na kibelku ale nie mam wrażenia wypełnienia przez nie jakiejś niszy. W gierki też nie gram bo to bardziej irytujące niż przyjemne.

Jeżeli ktoś posiada dużego flagowca 5-5.5 cala to serio nie widzę potrzeby kupowania tabletu bo w żaden sposób nie łączy zalet telefonu i komputera. Oczywiście nie krytykuję samego tab esa, bo ekran w nim jest niesamowity, a i gabaryty są wręcz perfekcyjne.

#tablety #telefony #tabs
  • 8
@kobiaszu: Ja mam tablet 8.4 i używam codziennie, głównie do przeglądania internetu, yt i mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Tablet jest na tyle lekki i mały ze można wygodnie go używać np. w łóżku.
Fakt, jeśli ktoś ma telefon 5.5 cala to te 8 cali może nie być warte drugiego urządzenia, ale są też tablety np. 10 calowe.
@Reggy: mam jeszcze najbardziej szpanerską biało-złotą wersję i zawsze znajomym pokazywałem te stockowe zdjęcia na maks jasności, żeby im kopary poopadały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyną nadzieję rokują normalne systemy na tablety np. MS Surface. Do tego dodać dopinaną klawiaturkę i.. no właśnie - mamy laptopa.
@kobiaszu: Z tego co piszesz wnioskuję, że tablet nie był Ci potrzebny. Bo ja nie wiem czego Ty się spodziewałeś po przerosnietym smartphonie. I
A kwestia wygody pisania jest indywidualna. Wiadomo ze na klawiaturze fizycznej lepiej ale np. mi na tabie się pisze lepiej niż na smartphonie.
@Variv: niby jak? Smartfon trzymasz w dwóch łapkach i jedziesz kciukami be problemu. na tablecie w pozycji pionowej w miarę ok, ale cały czas druga połowa próbuje przeważyć. Pisanie w pozycji poziomej to już groteska.
Już nie wspominam o dziesięciocalowcach - taki ipad 4 to jakiś żart.
@kobiaszu: Moze kwestia rozmiaru smartphona, mój ma niecałe 4 całe i pisanie nie jest super komfortowe. Na tabie w pozycji pionowej trzymam oburacz i śmigam sobie kciukami bez problemu. W poziomie faktycznie jest problem ale tej orientacji używam tylko jeśli oglądam jakiś filmik a nie do pisania.