Wpis z mikrobloga

Współczuję.
Ja jutro odbieram komp za prawie 5,5k (nie wiem co mnie pokusiło na takie monstrum, którego nie wykorzystam nawet programując :D) więc trochę mogę posłużyć radą :)

Do czego będziesz używał PC ? Z GTX 970 to na pewno do gier, ale czy poza tym ma być do jakichś specjalnych zadań ?
@Seraphim89: O to że cumplu zaszalał Ci powiem :D. Ogólnie to do gier i prac biurowych. Chce troszkę zainwestować co by mieć spokój na jakieś 2-3 lata :). Granie na najniższych detalach na lapku mnie już troszke znudziło..
@lmao: Ładny zestaw
miałem proponować ten proc;
obudowa to wedle uznania i ile ma miejsca (ja osobiście pragnąłem http://www.zalman.com/eng/product/Product_Read.php?Idx=925, ale jest o drobinę za wysoka);
mobo gigabyte podobno bywa zbyt ciepłe i miało chyba jeszcze jakieś problemy, ale już nie pamiętam jakie - tu mój wybór był między asrock z97 extreme 4, a msi z97 gaming 5 (ostatecznie wziąłem gaming 7, ale to temu że ma dual uefi + skorzystałem
ogólnie zabawne jest to, że doradzano mi żeby poczekać bo stanieją podzespoły, jest już nowy rok i za ten sam zestaw bym zapłacił prawie 3 dychy więcej :D kompa mam od 1,5 miesiąca
@lmao: wczoraj odbierałem zestaw za 3800 (zamawiałem w drugi dzień świąt) i jakby mi przyszło płacić po dzisiejszych cenach to prawie 120 zł więcej bym musiał dać.
@caruel: mam całkiem fajny arkusz kalkulacyjny w Excelu, wrzucasz sobie listę podzespołów razem z cenami, a potem układasz na tej podstawie zestaw, wybierając poszczególne części z listy. Jak chcesz to napisz na pw, podeślę Ci jak wrócę do domu ;-)