Wpis z mikrobloga

Nocne przemyślenia: Skoro wszechświat cały czas się rozszerza to nasza galaktyka się przemieszcza, czyli układ słoneczny nigdy nie jest w tym samym miejscu. Wiecie może z jaką prędkością się przemieszczamy? :) #pytanie #kiciochpyta #kosmos
  • 26
  • Odpowiedz
a jak wyobrażasz sobie koniec wszechświata? lecisz i nagle jeb w ścianę?


@Kirkain: wizja wszechświata na poziomie przedszkolaka. przestrzeń jest o wiele bardziej skomplikowanym bytem niż ci się wydaje.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: no dzięki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
to co napisałem powiedział mi dr inż. z wydziału fizyki politechniki warszawskiej na laboratorium fizyki na studiach (koleś z katedry zajmującej się właśnie kosmosem) jak z nim rozmawiałem o tym, czy wszechświat jest nieskonczony. on mocno jest za tezą, że jest nieskonczony i powiedział, żeby takie pytanie (jak napisałem) zadawać zwykłym ludziom, którzy mają podstawowe pojęcie o fizyce, a kłócą
  • Odpowiedz
@Kirkain: z tym że "a jak wyobrażasz sobie koniec wszechświata? lecisz i nagle jeb w ścianę?" nie jest żadnym dowodem na nieskończoność wszechświata. Ja naprawdę wizję takiej "ściany" miałam będąc we wczesnych klasach szkoły podstawowej. A wystarczy pouczyć się trochę matematyki, czy nawet poczytać o fizyce współczesnej, żeby zobaczyć, że przestrzeń nie musi być płaska jak kartka, że wszechświat może być zakrzywiony (jeszcze nie wiadomo jak), a przestrzeń opisywana przy pomocy
  • Odpowiedz