Wpis z mikrobloga

Mirki, mam yamahe C-30 M i tak się zastanawiam jaki by był efekt po włożeniu strun akustycznych na mojego klasyka. Czy będę miał dźwięk na wzór akustyka? Wizualnie różnica to osłona i czasami wcięcie - jest coś jeszcze w budowie gitary?
#gitarzysci
#gitara
  • 10
@rubesom: Jak chcesz się pobawić trochę klasykiem to kup sobie przetwornik piezoelektryczny. To takie coś co zbiera drgania bezpośrednio przez styk z powierzchnią, tak działają np. stroiki. Efekty nie są powalające ale generalnie to fajna zabawa za małe pieniądze, bo możesz sobie podłączyć pod wzmacniacz, czy nawet komputer z Guitar Rig i trochę poszaleć. Inne modyfikacje nie mają sensu, jak wyżej, klasyk nie jest przystosowany do metalowych strun, a nylonowe nie
@NeXIcE: Kiedyś czytałem sporo o piezoelektrykach - pamiętam jak czytałem o nich pierwszy raz to wydawała mi się, że to magia.
Zapytam lutnika ile by wziął za instalacje takiego przetwornika w mostek.
Dzięki za rade :).
@rubesom: Miałem tutaj na myśli raczej taki tani piezoelektryk który się przykleja po prostu na korpus. Instalacja prosto w mostek to kosztowna sprawa niestety, efekt najlepszy ale to już wykracza poza ramy "for fun". ;)