Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #mojliquid

Szukałem odpowiedzi na pytanie dlaczego niektóre liquidy bywają gryzące. Wyszło na to, że "peppery taste" jest głównie spowodowane przez nikotynę albo dlatego, że liquid nie stał wystarczająco długo i nie zdążył się przegryźć. Co jeśli liquid stał długo, a mimo to po dłuższym wapowaniu nadal gryzie? Próbowałem z kwasem jabłkowym (zmniejszając i zwiększając jego ilość) i nie zauważyłem specjalnej różnicy w ostrości liquidów. Po dodaniu 1-2% liquid po prostu stawał się bardziej kwaśny i przy 2% było to już dosyć dobrze wyczuwalne. Jeżeli to nie kwas jabłkowy, a nikotynę mam na stałym poziomie około 14% to zostają tylko aromaty. Ja np. nie mogę wapować zbyt dużo liquidów zawierających mentol, bo mnie drapią w gardle. Znacie jakieś aromaty albo dodatki, które mogą powodować owe drapanie w gardle przy wapowaniu?
  • 5
@dlaczegoale: w sumie to stosuję absoluty i faktycznie w zbyt dużym stężeniu zdarza im się drapać w gardło, ale w mniejszym nie powodują tego efektu, a poprawiają smak liquidu. teraz mam mieszankę aromatów, która nie gryzła przed dodaniem jednego z syntetycznych aromatów, sam aromat syntetyczny też nie gryzie w gardło. mało tego - absolut, którego dodałem mam w 5x wyższym stężeniu zmieszany z innymi aromatami syntetycznymi i też nie powoduje takiego