Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry pilot do PC żeby współpracował z #xbmc ? Potrzebuję: głośność, strzałki, ok, wróć, stop/pauza/start/do tyłu/do przodu

Obecnie używam małej klawiatury jak ta i niby fajna, ale do wygody pilota jej dużo brakuje: np. jak ją włączę to minie ok. 10 sekund zanim zarejestruje naciśnięcia klawiszy, szybko zjada baterie, mały zasięg, ciężko obsługiwać jedną ręką etc. A może znacie jakiś dekoder cec-usb? Coś jak tutaj, czyli korzystanie z pilota od samego tv, tv następnie wysyła sygnał przez hdmi. Tylko żeby nie kosztował $50 o_O

#cokupic #aliexpress
  • 12
  • Odpowiedz
@list86: klik
edit: a no i zapomniałem dodać, że sterujesz nim jak wii. Jak wciskasz przycisk na srodku i poruszasz pilotem to ruszasz kursorem. Działa z OpenElec na rpi.
  • Odpowiedz
@R4vPL: hm wygląda ciekawie i chyba zamówię, ale nie do tego :P

teraz szukam bardziej tradycyjnego pilota, którego baterie wystarczą na długo, najlepiej z IR..
  • Odpowiedz
@list86: mam taką z touchpadem jak pokazałeś w linku i działa bardzo dobrze baterie długo trzymają reaguje od razu po naciśnięciu guzików, lepiej mi się jej używa do XBMC niż takiej klawiatury w kształcie pilota z air mouse
  • Odpowiedz
@evillive: ale jak ją włączysz to dopiero po chwili łapie sygnał nie? I jak jest uśpiona (diodki migają) to też dopiero po kilku naciśnięciach + pauzie się budzi i działa. Wtedy oczywiście działa od razu, ale to wybudzanie mnie wkurza.

@Spiszka: nie mam odbiornika, i też słabe jako pilot :/
  • Odpowiedz
@R4vPL: u mnie działa znakomicie, w nocy śpi razem z tv :). Jeden z lepszych zakupów to rpi do xbmc/kodi. brakuje tylko wyjścia optycznego. moc wystarczająca ma podkręcony do 900
  • Odpowiedz