Wpis z mikrobloga

Pracuje w dość sporej firmie i wpadla mi w oko pewna dziewczyna. Problem w tym że ona pracuje w zupełnie innym dziale, nie mamy kontaktu na co dzień, nie mamy żadnych wspónych znajomych.
Nawet zbytnio się nie mijamy na korytarzu itd.. Wymieniłem z nią kiedyś kilka zdań jak byłem w innej części budynku i trafiłem do jej kuchni. Byliśmy jakiś czas temu na wspólnym szkoleniu i co mnie zaskoczyło, wiedziała jak mam na imię, mimo że nigdy się nie przedstawialiśmy sobie.
Ostatni raz widziałem ją na spotkaniu przedwigilijnym w knajpie. Ale wiecie jak to jest, ona siedziała ze swoimi koleżankami przy innym stoliku, więc nie będę robił z siebie pajaca i dosiadał się, zagadywał, zwłaszcza że się prawie nie znamy.
Jak wychodziły, stałem akurat na korytarzu pisząc smsa, ona spojrzała się, uśmiechnęła i powiedziała "pa, miłego wieczoru" ;-)
Pytanie, czy warto pisać do niej np. na fb, nie mam jej w znajomych, nie wiem nawet czy kogoś ma - nie chcę jej spłoszyć, po prostu chciałbym ją zaprosić na kawę.. W pracy tak jak mówię raczej nie ma szans jej spotkać.
Idealnie byłoby na żywo gdzieś w sklepie np. ale nie mam zamiaru jej stalkować czy coś ;)
Porady od #rozowepaski mile widziane

#podrywajzwykopem
  • 39
  • Odpowiedz
@pwec: ja #!$%@?, ile wy macie lat ze rozpisujecie sie na 150 slow z pytaniem czy podejsc i podrywac dziewczyne. masz prace wiec domyslam sie, ze 20lvl+ .
Nie podchodz bo i tak pipka jestes skoro pedzisz na mirko zamiast dzialac.
  • Odpowiedz
@pwec: Ja bym ją jednak w pracy łapała a nie na fejsie. Wykombinuj coś, żeby znaleźć się w jej części budynku (spotkanie/szkolenie) zagadaj jak będziesz przechodził obok jej biurka , może łyknie haczyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Upozoruj przypadkowe spotkanie w firmie albo idź w tamte rejony z jakimiś papierami i zagadaj czy nie wybrałaby się na kawę. Tylko jeżeli nie wyjdzie pewnie będziesz miał kwasy w firmie. Gdzie się uczy i pracuje tam się #!$%@? nie wojuje :-P
  • Odpowiedz
@pwec: zapros na fejsie do znajomych ją i kilka innych osob ze swojej pracy, tak zeby nie myslala ze ją tylko zaczepiasz i po jakims czasie do niej napisz jak nie ma okazji by sie spotkac.
  • Odpowiedz
@pwec: w pierwszej kolejności jednak próbuj zagadać na żywo; poczekaj na nią po pracy, wracaj z nią tym samym autobusem. Jak kojarzysz koleżanki z którymi na co dzień przebywa, to możesz się ich pytać 'czy jest w pracy', 'nie widziałyście ' itp. Powinny przekazać dalej tej dziewczynie, że pytałeś się o nią i że wykazujesz zainteresowanie jej osoba. W ostateczności ratuj się fejsem pod pretekstem niemożności zagadania do niej w
  • Odpowiedz
@pwec: dokładnie, zapytaj jej koleżanek o jej imię - na pewno oba się o tym dowie :) a wtedy sam się na nią natkniesz ;)
  • Odpowiedz
@pwec: jeśli faktycznie nie ma innej drogi (pomijając wypad do innego działu i wzbudzenie powszechnego zainteresowania wśród wszystkich tam obecnych), to FB ostatecznie może być - ale TYLKO po to, aby zadać krótkie pytanie dotyczące umówienia się na kawę. Jak zaczniesz na Fb kręcić jakąś rozmowę... spalony! Od tej strony to nigdy nie wypala.

Jakkolwiek, najlepiej by było gdyby jednak udało Ci się zagadać gdzieś w niezobowiązujących okolicznościach w pracy.
  • Odpowiedz
@Przedmidorrr: a po cholerę "pozorować".
podchodzi się i mówi - "od czasu szkolenia myślę o twoim uśmiechu, a na wigilii nie bardzo mogłem się dosiąść. Więc pomyślałem, że może moglibyśmy gdzieś wyskoczyć. Gdzie lubisz chodzić, żeby pogadać z fajnymi facetami?"
I już. Nie można bać się spłoszenia. Tzn. jak ma odmówić, to i tak odmówi. Pisanie na mirmo nic nie pomoże na Mirko
  • Odpowiedz
@pwec

Problem w tym że ona pracuje w zupełnie innym dziale, nie mamy kontaktu na co dzień, nie mamy żadnych wspónych znajomych.

To nie jest problem. Pani na korytarzu Cię nie skrzyczy że to jest piętro dla starszaków i że nie możesz tu wchodzić..

Pytanie, czy warto pisać do niej np. na fb, nie mam jej w znajomych, nie wiem nawet czy kogoś ma - nie chcę jej spłoszyć, po prostu chciałbym ją zaprosić na
  • Odpowiedz
@frytex2: No jasne, tylko jeżeli ona siedzi na open space i wokół jest pełno ludzi to nie jest takie łatwe. Ale takie pytanie po spotkaniu na korytarzu jak najbardziej powinno zadziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba też być pewnym siebie i nie stać jak ciota.
  • Odpowiedz