Wpis z mikrobloga

@takasobie: krótki, zwięźle i na temat :D

wyobrażasz sobie jak by te 20-30 mln które dostaje rocznie od ludzi WOŚP poszło na kościół? wiesz ile za to można kupić mercedesów, jaguarów i bemek?:D
  • Odpowiedz
@takasobie: kojarzysz świątynię w Licheniu?:D to tak co ma pozłacane ściany. Wyobraź sobie ile tam kasy zostało zdefraudowane i wyprane.
niestety, ale prawda jest taka, że ekipie z wiejskiej zależy na kościele i ogólnie tych wszystkich bazylika itd bo można je "remontować" , "budować " itd a to wszystko jest wprost stworzone do prania brudnych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@takasobie: bo ogólnie to jest bardzo proste wyprać kasę przez kościół :D przychodzi "biznesmen" z teczką kasy która jest brudna, do wyprania.
Kościół zgłasza, że dostał kasę "na tacę" od darczyńca a potem za to remontuje w firmie budowlanej tego biznesmena kościół i większość kasy wraca już wyprana :D:D:D:D
  • Odpowiedz
@takasobie:

no pewnie. ale w związku z tym mam prawo wybrać, i dlatego wolę owsiaka, bo nawet jeśli nie rozlicza sie z kasy tak jakby korwiniści tego chcieli, to i tak jego finanse są o wiele bardziej przejrzyste niż te pokazywane przez kościół.


Właśnie o to chodzi, to jest indywidualna sprawa każdego człowieka jaką fundację wspiera, i nie można mu odbierać pieniędzy finansując
  • Odpowiedz
@takasobie:

ale taki @kiera1 i tak powie, że owsiak to #!$%@? i dajcie na biedny karitas.


Widzę że dalsza rozmowa nie ma dalszego sensu. Nigdzie nie wspomniałem ani słowa o Owsiaku ani o wspieraniu Caritasu. Masz jakieś poważne problemy ze sobą.
  • Odpowiedz
@kiera1: pomyliłam zwyczajnie nicki, zamiast twojego powinnam wpisać nerwowego. ale masz racje, nie ma sensu dyskutować, ty jesteś przeciwnikiem socjalizmu - ja nie. przekonywać nie mam zamiaru, ani czytać jaki to system jest zły także. pozdrawiam
  • Odpowiedz
@takasobie: W porządku. Ja też nie zamierzam Ciebie przekonywać do kapitalizmu, bo wiem że każdy opiera swój swiatopogląd na własnych doświadczeniach. Również pozdrawiam.
  • Odpowiedz