Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się czy nie zacząć zabawy z #fotografia . Kiedyś chodziłem na jakieś kółko fotograficzne w gimbazie, ale potem nie było jakoś czasu. Jaki byście aparat polecili prawie początkującemu, żebym nie musiał wydać na maszynkę tysięcy cebulionów?
  • 22
@KittAve: Mam od dwoch lat nikona d3000 jak kupilam go to stal za tysiac cos. Teraz nowszy model d3100 jest juz dostepny za 1200zl wiec mysle, ze MOZE znajdziesz cos uzywanego w spoko cenie. Jak dla poczatkujacych to d3000 jest ok. Nie za ciezki, przejrzyste menu, w zestawie kitowy obiektyw, no ale pozniej wiadomo w miare rozwijania swoich umiejetnosci kupisz jakis lepszy. Ja od tego zaczynalam i jestem zadowolona. Zawsze mozesz
@KittAve: tylko lustro poszukaj jakiegoś staruszka jak D80 :) dużo nie wydasz a ma śrubokręt co jest ważne dość jak chcesz być ekonomiczny ;) ewentualnie jakąś używkę Sony bo ma bagnet Minolty :) Myśl tak abyś już został w danym systemie :)
@KittAve: a jak do 600 to zobacz to: http://allegro.pl/nikon-d70-6-1mpix-18-70mm-f-3-5-4-5g-if-ed-2x1gb-i4944703512.html serio moim zdaniem lepiej zainteresować się lustrzanką :) z Fuji bym sobie darował. Pamiętaj że foto to drogie hobby. Śrubokręt to takie coś co wystaje z mocowania i potrafi napędzać autofokus w obiektywch bez wbudowanych silników. Plus taki że obiektywy są tańsze :) Do nowych tanich Nikonów nie zapniesz np 50mm 1.8 D który robi świetne zdjęcia a można go wyrwać za
@KittAve: Pokaż jakie zdjęcia chcesz robić, co Ci się podoba? :) Tak teraz patrze D70S i 50 1.8 D wyrwiesz nawet za 700zł. Miałem kiedyś D40 z tą samą matrycą i powiem szczerze że nic lepszego nie znajdziesz :) 6 MPix w zupełności wystarczy :) 50 mm to stałka. Nie masz zooma ale za to masz jasność 1.8 :) co daje piękne efekty :)