Wpis z mikrobloga

Chciałem zapytać czy ktoś z Was nie jest zainteresowany rozpoczęciem swojej przygody z lotnictwem? Jeśli chcielibyście latać np na szybowcach to ten okres jest najlepszy do zapisania się na kurs teoretyczny. Niestety wiele osób myśli o tym dopiero późną wiosną czy latem kiedy nie ma już szkoleń teoretycznych i zmuszeni są do przełożenia swych planów o rok. Ja osobiście latam w Aeroklubie Warszawskim i wydaje mi się, że jako klub jest całkiem ok. Dla zainteresowanych link strona sekcji szybowcowej AW. Co prawda szkolenie podstawowe, czyli pierwszy etap szkolenia warto zrobić blisko swojego miejsca zamieszkania i próbować lotnisk "dalszych" ewentualnie podczas szkolenia treningowego. Na stronie aeroklubu polskiego macie na pierwszej stronie mapkę ośrodków szkoleniowych w Polsce. Może znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

Ze swojej strony zapraszam do szkolenia i mam nadzieję, że ten post zachęci chociaż jedną osobę do szkolenia. Niestety czasami można spotkać się ze stereotypem, że nie każdy może latać, co w dzisiejszych czasach jest nieprawdą. Jedyne przeszkody to czas i finanse.

Jeśli uznacie to za reklamę albo nie będziecie chcieli tego oglądać, to zaznaczcie jako spam, albo dajcie mi znać na pw ;)

Przepraszam, że wołam też samolociarzy, ale założyłem, że pasjonaci lotnictwa częściej obserwują tamten tag, niż szybowce.

#samoloty #samoloty #aircraftboners #szybowce