Wpis z mikrobloga

#xbmc #popcorntime #kodi

Mam do was pytanie. Czy znacie jakiś dobry serwis/program do oglądania filmów/seriali w dobrej jakości. Nawet niespecjalnie zależy mi na HD, byleby nie było pikselozy i wszystko ładnie wyglądało. Do tej pory używałem xbmc, jednak pojawiły się problemy:

1. W tej chwili posiadając internet z downloadem 4 Mb mam problem z odtworzeniem filmu w formacie SD, o HD nie wspominając. Będąc na studiach mam internet z pobieraniem ok 50-70 Mb i co prawda z SD nie ma problemu, ale za to pojawia się przy HD. Jakim cudem przy takich prędkościach buforowanie mi się tnie? nie wiem.

2. Problem może mniejszy, ale te wszystkie źródła, raz że jest ich dużo, ale też dużo nie działa. Dwa, oprócz oznaczenia HD brakuje oznaczenia jakości, a niektóre są słabe. Więc zanim zacznę oglądać to sprawdzam multum linków pod kątem czy działa, czy jest odpowiednia jakość i czy się zbuforuje. Za dużo czasu.

Oprócz przyzwoitej jakości ważne jest też dla mnie oryginalna wersja i możliwość dodania napisów. Super by było oczywiście automatyczne dopasowywanie napisów.

Słyszałem o popcorntime, ale z tego co zrozumiałem to działa to na bazie protokołu torrent, a udostępnianie trochę mi nie pasuje. Nie chce mi się też ściągać filmów/seriali, oglądanie online jest wygodniejsze.
  • 9
  • Odpowiedz
@kavillock:

Tak, genesis. Teraz wyczyściłem trochę i posprawdzałem parę źródeł HD i o dziwo działają dobrze. Wychodzi na to że problemem są konkretne serwisy hostujące, a ja chyba robię aferę z niczego :)
  • Odpowiedz
Tak, genesis. Teraz wyczyściłem trochę i posprawdzałem parę źródeł HD i o dziwo działają dobrze. Wychodzi na to że problemem są konkretne serwisy hostujące, a ja chyba robię aferę z niczego :)


@xpemo22x: u mnie dużo działa co 2. dzień ;)

np. taki VK
  • Odpowiedz
@rzet:

Właśnie zauważyłem i bardzo mnie to #!$%@? bo często muszę sprawdzać po 5-6 linków zanim coś uruchomię w odpowiedniej jakości i żeby dodatkowo działało.
  • Odpowiedz