Wpis z mikrobloga

#mietekpyta

Hej mirki!

Wujek podesłał mi ostatnio link do wyceny lokali uzytkowych w celu opodatkowania. (podatek = 50% wartości wyceny)

http://www.2010.voa.gov.uk/rli/en/basic/find/valuation/2010/13924550000/11807082000

Używając tej wyszukiwarki mozna znaleźć w swojej okolicy ogólno dostępne informacje na temat wyceny sklepów, magazynów, stacji benzynowych, etc.

Nie trzeba wpisywać konkretnych postcodów może być bez dwóch ostatnich liter i wtedy mamy informację dla większego obszaru. np. wpisujemy "S1 2" zamiast S1 2HB

Nie znam angielskich postcodów a szukanie po omacku jest trudne. Więc prośba do mirków z tagów #anglia #uk i #emigracja o sprawdzenie w swoim rejonie i zalinkowanie najciekawszych nieruchomosci. Jestem ciekawy czy wszędzie tam są tak złodziejskie wysokie podatki czy tylko tak się mi zdarzyło w linku który dostałem.
  • 8
  • Odpowiedz
to ja podrzucę ze Szkocji - miasteczko Forfar - restauracja The Stag

próbowałem znaleźć jeszcze inne, mniejsze lokale - okazało się że nic nie płacisz bo łapiesz się na "mały biznes" ...

np. mały sklep w tym samym mieście pokazuje że Rateable Value - 45oo - a Net Liability - 0

myślę
inko - to ja podrzucę ze Szkocji - miasteczko Forfar - restauracja The Stag

próbował...

źródło: comment_aHHYlsVWEy63daudNreHC6I2rNhBMWNP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ja-qb:

Co do nieruchomości to jest to wycena zbliżona do wyceny rynkowej wynajmu lokalu.

Czyli sklep ma niski czynsz bo jest zadupie i nie ma klientów = niski podatek lub
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: mowa tu o całkiem sporym lokalu - gościu zatrudnia kilka osób na sali plus kuchnia - ty tu mówisz o dużo za dużo ?

tu masz jeszcze wycenę restauracji Drovers

miejsc na ponad 60 osób +
  • Odpowiedz
@inko: Ale to jest prawie na kole podbiegunowym, tam chyba juz pingwiny chodzą po ulicy z misiami polarnymi.

Tam prawie nic nie ma w okolicy na googlemaps. A na streetview bałem się że wpadnę w dziury na ulicach.

Przecież ten podatek opiera sie na cenie najmu takiego lokalu. Skoro cena najmu takiego lokalu jest niska to znaczy że jest tyle wart. Mozemy pokazać skrajne przykłady i nie wiem po co?
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: ok. ostatni wpis (choć nie wiem po co...)

co z tego że nie jest to w centrum miasta jeżeli jest wykorzystana całkowicie powierzchnia i moce przerobowe?

a dania są w tej samej cenie jak w innych restauracjach podobnej klasy w sąsiednich miastach (Dundee, czy Aberdeen) - ok 30-40Ł na osobę za
  • Odpowiedz