Wpis z mikrobloga

Pomoglibyście mi znaleźć kroplomierz (pobieranie koloru z obrazka)? Potrzebuję go przy wypełnianiu gradientowym w Illustratorze. I nie mogę nigdzie znaleźć. Gdzieś chyba powinna być ikonka bym sobie pobrał do wypełniania gradientowego pożądany kolor, prawda?

Nie chodzi oczywiście o NARZĘDZIE po lewej z zwyczajnej edycji! To co robię to wypełniam sobie gradientem obiekt, tylko że kolory chcę pobrać z innego miejsca za pomocą kroplomierzy (pipety). Gdzie wtedy jest ten kroplomierz?

NIe ma go na obrazku

#pytanie #design #dtp #illustrator #photoshop
Bunch - Pomoglibyście mi znaleźć kroplomierz (pobieranie koloru z obrazka)? Potrzebuj...

źródło: comment_y05NOoVt403LZ6WD0sDfKjuwQGb4S9ov.jpg

Pobierz
  • 18
@s0k0l_pl: To że niczego nie ogarniasz wiedziałem już po pierwszej twojej wiadomości.

Napisałem więc drugą "stosując się do twoich rad z czapy". I jak widać, nawet sam niczego nie rozumiesz. Trudno.
Skoro już przy tym jestem, miałbym też trzecie - ostatnie już - pytanie.

3. Przypuśćmy, że zrobiłem sobie obiekt i nadałem mu wypełnienie gradientowe w odcieniach szarości. Teraz jednak chciałbym TO WSZYSTKO przyciemnić o kilka poziomów. Jak to zrobić?

W Corel DRAW po prostu klikałem na daną barwę z palety z uprzednio wciśniętym klawiszem CTRL i wtedy dodawało mi do tego całego wypełnienia tylko 10% klikniętej próbki. Więc klikając na czarną, przyciemniałem
@Bunch: nie rozumiem bo nie śpie od prawie 40h

Illustratora ogarniam słabo bo robie tam tylko wektory na zamówienie. Przyciemnianie/rozjaśnianie powinno być tak samo jak w photoshopie przy danej warstwie lub w opcjach 'mieszania' ale nie wiem czy illustrator to ma. W zakladce 'Transparency' czyli przezroczystosci bo widze ze masz PL Illustratora, powinieneś mieć to jak zaznaczysz warstwe.

Jak się obudze to otworze i sam z ciekawosci zobacze.
@s0k0l_pl: Czemu się tak męczysz i nie śpisz? Praca, obowiązki?

Ja też słabo ogarniam akurat Illustratora. Kroplomierza nie ma przy opcji gradientów, pokazałem na screenie te pola. W opcjach przeźoczystości nie ma też tego. Tam możemy jedynie manewrować przeźrocystością obiektu a nie go ściemniać czy rozjaśniać.
@Bunch: No niestety, w illustratorze nie pobierzesz koloru do gradientu bezpośrednio podczas tworzenia gradientu. Zanim zaczniesz tworzyć gradient, pobierz sobie oba kolory pipetą i dodaj je do palety kolorów. Masz już swoje 2 kolory w palecie i wtedy zaczynasz tworzyć gradient. Tam już wybierasz kolory z palety.
@Bunch: nie wiem czemu, ja czasami mam tak że ten sam projekt na różnych ekranach wygląda inaczej, np w telefonie nie widzę pasów (jak mam gradient) a na monitorze albo tv już widze
@matiusmm: Bo wyświetlacz wyświetlaczowi nierówny

@Bunch: no nie powiem - jest to upierdliwe, ale czy to gwóźdź do trumny? Wejdzie w którymś update, a już w tym momencie illustrator >>> corel
@kajtom: Nie powiedziałbym, że Illustrator > Corel. Póki co znajduję same brakujące opcje w Illustratorze. Albo rozwiązania wydłużające czas pracy, wymagające większej ilości kroków itd.
@Bunch: Pasy przy gradientach można usunąć w photoshopie po zaznaczeniu opcji "wygładzanie", czy po angielsku "dither", czy czoś takiego. Teraz chyba nawet automatycznie jest już zaznaczona. Ale to jest w CS6 i wyżej, a jak z illustratorem to nie wiem. Ale można tych pasów uniknąć innym sposobem (mówię tu o PS):

http://youtu.be/1di0dcJ1Kkk?t=4m54s
@MaxiimumR: Dzięki za link i odpowiedź. U mnie to jest tak, że w Corelu nie ma pasów. A w Illustratorze są. I to mnie dziwi. Więc to nie żadna karta graficzna itd. No na Boga, kompa to mam akurat bardzo dobrego :)

Problem dotyczy Adobe Illustrator.