Wpis z mikrobloga

@sspiderr: nie wamp. Weź xampp jest out of box i wszystko działa. Tym bardziej ze nawet podczas instalacji poinformuje cie ze mozesz na nim uruchomić stronkę z wordpresa. Nawet moze jest instrukcja jak to zrobić.
@sspiderr: teoretycznie tak. Tylko ze moze byc problem z konfiguracja mysql. Bo jak sie domyślam używasz localhost/127.0.0.1. Wiec będziesz musiał zmienic na poprawne dane. Tak samo login i hasło. Wiec sie nie zdziw ze wyskoczy jakiś błąd baz danych czy cos takiego. Ale reszta powinna cykać. No i ewentualnie jak juz stworzysz jakiś content to mozesz zrobić eksport twojej bazy danych od wp i importować ja na swoim serwerze. Bo jak
@sspiderr: wiec aby były artykuły czy inne rzeczy jak np użytkownicy etc. Czy inne takie rzeczy. To byś musiał tez zaimportować bazę danych. No i w pliku konfiguracyjnym gdzieś w jakimś setting czy czymś takim będziesz miał dane od mysql które będziesz musiał zmienic. Jak juz przerzucisz :) ale ogólnie to raczej nie dużo roboty :) raz dwa i po krzyku xD
@sspiderr: jak ci działa to zostaw. Jak nie masz problemów. Jak mowię przy przenosinach. Będziesz musiał zapewne zmienic dane od bazy danych w pliku konfiguracyjnym no i jak będziesz sobie tam ustawiał jakieś tam rzeczy. To zeby wszystko wyglądało tak samo. To dobrze by było wyeksportować bazę danych i zaimportować ja na twoim hostingu albo gdziekolwiek ja masz. No chyba ze będziesz chciał nowego czystego. Wordpresa. Ja po prostu wole xampp.
@sspiderr: nie pamietam, raz uzywalem wordpressa, ale wszystko ogolnie dziala podobnie, wiec nie wiem, moze mozesz edytowac ta sekcje? bo jak byla to strona stworzona od poczatku, to niezaleznie content about us, powinien byc taki sam dla wszystkich, wiec na pewno nie zalezy to od motywu jaki uzywasz, nie wiem moze masz w opcjach cos? albo nie wiem dzial strony czy jakos tak? naprawde nie pamietam jak to bylo w wordpresie
@sspiderr: a to nie wiem, moze byc :D jak mowie, wrozylem ze szklanej kuli, bo nie pamietam praktycznie panelu administracyjnego :) wiec jak mowie, metoda prob i bledow najlepiej xd :D

w innych cms zazwyczaj to masz w stronach czy jakims innym miejscu, ale widocznie jako system blogowy, rozwiazali to inaczej :D

wiec jak pytanie odnosnie wordpresa jako takiego gdzie co ma i jak to dziala :D to juz do kogos