Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, od 7 lat choruję na nowotwór tkanek miękkich stopy, jestem po 4 operacjach, przeszedłem też chemioterapię i radioterapię. Nic na dłużej nie pomogło i guz cały czas odrasta więc zdecydowałem się na amputację na poziomie podudzia (w połowie stycznia idę do szpitala). Czy byliby chętni przeczytać moją historię od początku choroby, a w przyszłości dowiedzieć się jak wygląda życie po amputacji i powrót do normalnej sprawności?

#medycyna #amputacja #kiciochpyta jeśli będzie zainteresowanie to wpisy będę umieszczał pod tagiem #jodachorujealesmieszkuje
  • 54
  • Odpowiedz
  • 20
@MiszczJoda: pisz, moze ktos bedzie szukal kiedys porady w swoim przypadku i znajdzie Twoj wpis. Wiesz, takie przetorowanie drogi.

Dlaczego tak wysoko chcesz ciachac? Latwiej wtedy protezowac??
  • Odpowiedz
@Naciass: Dokładnie, jeszcze 4 lata temu mówili o amputacji w połowie stopy ale trudne do protezowania, teraz już guz jest bliżej stawu skokowego więc stąd taki poziom amputacji, a przy okazji lepsze protezowanie.
  • Odpowiedz
Sila w princie 3d. Pare lat i egzoszkielet da Ci wiecej mobilnosci niz naturalne podwozie. Oby wszystko poszlo po Twojej mysli!
  • Odpowiedz
@shuriken: Zależy jak będzie rozwijana ta technologia. Jeśli pójdzie w masówkę, to koszta wyprodukowania będą małe.

Może być tak samo jak z telefonami komórkowymi. Jeszcze 20 lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że praktycznie każdy będzie mógł sobie pozwolić na małe centrum rozrywki mieszczącym się w kieszeni.
  • Odpowiedz
Dokładnie, jeszcze 4 lata temu mówili o amputacji w połowie stopy ale trudne do protezowania, teraz już guz jest bliżej stawu skokowego więc stąd taki poziom amputacji, a przy okazji lepsze protezowanie.


@Ginden: czytaj czytaj czytaj
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Ogólnie kiepskawa sytuacja, współczuje itd.

Nie wiem na ile masz dystans do tej całej sytuacji, ale po przeczytaniu naszła mnie jedna myśl.

Wiem, że kanibalizm jest wbrew prawu, ale #!$%@?ć golonke z własnej nogi to Ci chyba pozwolą co? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Trzymaj się;)
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Wiem, że to marne pocieszenie, ale lepsza noga, niż ręka. Dzisiejsze protezy z pewnością pozwolą Ci normalnie żyć bez nogi, a te rąk to jeszcze ze 30 lat będą w fazie pracy. Trzymaj się i powodzenia!
  • Odpowiedz