Wpis z mikrobloga

Często w kontekście męskości, takiej prawdziwej męskości, testosteron, samiec alfa itp. itd. jako typowych przedstawicieli przedstawia się grupy osób charakteryzujących siebie jako generalnie rzecz biorąc prawica.

Jednak tak naprawdę nie ma to z rzeczywistością wiele wspólnego. Prawdziwy mężczyzna patrzy na siebie, co on ma zrobić, co jest jego zadaniem, co zrobił źle i co ma polepszyć. Nawet jak działa w grupie jest zadaniowy i skoncentrowany na tej części, która jest jego obowiązkiem.

Nieprawdziwy mężczyzna szuka wszędzie winnych swojej osobistej tragedii:

- niebyłbym przegrywem, gdyby nie lewacki rząd

- jestem stuleją, bo kobiety nie chcą już prawdziwych mężczyzn tylko wolą pedałów w rurkach, czy też bo kobiety wolą ciapatych i nie chcą prawdziwego, męskiego białego polskiego mięska

- zarabiam minimalną i nie będę miał emerytury, bo to wszystko donald tusk

- moje znalezisko nie weszło na główną, bo #neuropa

wołam zainteresowanych #4konserwy #maskulinizm #samiecalfa #przemysleniazdupy
  • 18
@Pinkman: fajnie i wiele osób miało spostrzeżenia odmienne od twoich. I co z tego? Wiem, że nie zauważyłeś, ale wbrew pozorom ten wpis nie jest o męskości i w ogóle jej nie dotyczy. Także już zostawmy to i tak 3/10 i idę po mój punkcik z PFRON
@grzegorz-zielinski: hmm, załóżmy na chwilę (na potrzeby dyskusji), że państwami nie rządzą demokratycznie wybrane władze (np. w Polsce realnej władzy nie sprawuje Grodzki, Biedroń, Niesiołowski, Kopacz) tylko zakulisowo sprawują ją tajne służby, korporacje, grupy interesów. oki? Jak myślisz kto stoi na czele wielkiego międzynarodowego koncernu? Samiec alfa. Kto stoi na czele tajnej służby? Samiec alfa. itd. itd. Konserwatyzm, postępowanie wg stałych zasad charakteryzuje klasę średnią. Hulanki i swawole, libertyńskie rozrywki charakteryzuje
@grzegorz-zielinski:

Czym oczywiście różnią się od standardowego lewicowca, który

-nie byłby przegrywem, gdyby nie okradali go prywaciarze i agenci Watykanu w postaci księży, a jeśli jest kobietą to jeśli wszechobecny patriarchat jej nie uciskał

-jest stuleją bo prawdziwe kobiety nie mogą równać się z postaciami z anime

-zarabia minimalną i nie będzie miał emerytury bo neoliberałowie ustawili cały świat przeciwko niemu

-jego znalezisko nie weszło na główną bo #4konserwy albo armiakuców,
@grzegorz-zielinski: kobieta i mężczyzna nie są żadnymi podmiotami, są jedynie społeczną konstrukcją, jeśli ją afirmujesz to znaczy, że przyczyniasz się do dyskryminacji rodzaju ludzkiego. Poza tym każda twoja próba definiowania ludzi, jest ograniczaniem ich wolności. Ujawniłeś swą naturę zamordysty. Stąd już krok do prześladowań