Wpis z mikrobloga

Ha, zobaczcie co mam ZA DARMO. I tak na poważnie, nie wiem dlaczego ludzie narzekają na to #pendolino. Jedyne niedogodności jakie zauważyłem to brak internetu no i gubienie zasięgu. Nic więcej nie mam do zarzucenia. A jak zmodernizują tory to będzie zajebista opcja transportu. Możecie zadawać pytania #mirkoama


#pociagi
leworwel - Ha, zobaczcie co mam ZA DARMO. I tak na poważnie, nie wiem dlaczego ludzie...

źródło: comment_vhmFrNR88G1ocqb7QnCW0KA2YO3nSitI.jpg

Pobierz
  • 22
brak internetu no i gubienie zasięgu.


@leworwel: tylko tyle? Nie no, jak na 2014 rok to drobnostka. xD Po co komuś w kilkugodzinnej trasie internet lub telefon.
@Amfidiusz: ale ja tylko mówię co zauważyłem. Większość wypowiadających się nawet nie zbliżyła się do pociągu.

@Fheat: Kraków - Iława

@rss: nowe pociągi, jestem w stanie to wybaczyć. W przyszłym roku ma już być internet, myślę że i problem z zasięgiem załatwią. Poza tym nie wiem czy to wina pociągu czy zadupia po którym jedzie, bo w wielu miejscach mam pełny zasięg. Np na stacji w Warszawie lepszy zasięg
@leworwel: a ja nie jestem w stanie tego wybaczyć, bo nie dość, że to znikomy koszt, to jeszcze dosłownie chwila roboty. No bez jaj, jeśli bawimy się w publiczne beta testy to przynajmniej nie bawmy się w liczenie pełnej ceny biletu.
@rss: nie wiem od czego to zależy, czy wina IC, czy problem z przetargiem, podwykonawcą or whatever. Dlatego mówię, że jest to w tej chwili problem, ale nie na tyle poważny żeby rezygnować z tego środka transportu.
@leworwel: Bo mirki grają jak im TVN zagra. A raczej zawsze będą pluć po tym, co stacja uwielbia. Pociągi pokroju Pendolino są juz od wielu lat standardem w normalnych krajach i u nas tez juz dawno powinny być, gdyby nie ten chaos na kolei, który niedawno miał miejsce. A spuszczanie się nad jego niezwykłością, to jak robienie reportaży o nowym modelu Mercedesa. Ja tego nie kupuję.

A sam do Iławy ruszam
@leworwel: nie chodzi że pendolino źle tylko o to, że z państwowej kasy i ludzi boli. Szczegolnie, że wystarczyło by kupić od Polskiej Pesy Bydgoszd pociągi Dart dokładnie to samo za połowę ceny.
@Amfidiusz: dokładnie, też twierdzę ze ten szum w mediach daje więcej złego niż dobrego, jest niepotrzebny. Ja się po prostu cieszę, że szanowna władza rzuciła coś obywatelom, a nie np znów wymieniła samochody służbowe :) Poza tym zmiany od czegoś trzeba zacząć.

Dziękuję i wzajemnie, równych torów życzę! :)
@piotrulos: 250 które i tak pendolino osiągnie na polskich torach za 10 lat.

Chodziło mi o prędkość max na polskich torach. Przecież moc pendolino nie jest w pełni wykorzystywana. Równie dobrze polska mogła kupić japońskie shinkanseny
@Tygrysn: ale pendolino nie jest zakupem na ten rok tylko tez na kilka-kilkadziesiąt następnych. Rozumiem, że to nie jest jeszcze Japonia, ale jak juz staramy się gonić świat i nadrabiać zaległości to głupotą byłoby wywalanie kasy na darty i utrwalanie na kolejne dziesiątki lat prędkości 160. Rozumiem, że szum medialny wkuria, ale największy plus tego #!$%@? jest taki, że ono jest niejako wymuszaczem poprawy infrastruktury kolejowej w najbliższych latach. Jakbyśmy kupowali