Wpis z mikrobloga

@MiT11: zawsze jak pracowałem w wakacje to potem musiał mnie znowu zgłaszać do NFZ - ja #!$%@?ę.

Czy nie uważacie, że osoby uczące się do 26 roku życia, bez względu na prace powinny mieć składke w ramach składki rodziców/lub jeżeli ich nie ma to państwowa? Przecież to by podwyższyło znacząco zarobki młodych i ułatwiło im życie, a młodzi nie chorują tak bardzo...
@matchius: Jest, ale tylko wtedy gdy coś tworzysz. Umowa o pracę z przeniesieniem praw autorskich. Kiedyś można było obciąć podatek dochodowy nawet o 80%, teraz jest maks chyba 50%.
@vukov: chwila moment, przecież w prawie przemysłowym jest tak że to co pracownik stworzy w trakcie pracy jest własnością firmy. Ja mam w swojej umowie to samo, a stanowisko "intelektualne". Muszę coś stworzyć, czy chodzi o możliwość takiego stworzenia?
@matchius: Nie wszystko, z tego co kojarzę to wszelkie rzeczy które podpadają pod ochronę praw autorskich nie są automatycznie własnością firmy, chyba że zawarta umowa stanowi inaczej. Najlepiej gdyby na ten temat wypowiedziała się jakaś kadrowa lub radca. Wtedy będziesz wiedział czy taką umowę możesz zawrzeć.
@matchius: młodym(nam jeżeli jeszcze mogę tak powiedzieć) zapewne bardzo ułatwiło by życie. Problem leży po stronie biurokracji i kto ta składek ma płacić(ktory z pracodawców/rodziców). System sam nie jest w stanie wyłapać, ze obywatel w następnym miesiacu nie pracuje, a sie jeszcze uczy. Końcówka odnosząca sie do zachorowań wsród młodych jest mylna. Ilośc zawałów, a także rozpoznań zmian nowotworowych nie jest wcale mała. Posłuchaj radia i ostatniej kampanii onkologicznej.