Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jakie jest Wasze najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa?

Ja pamiętam wygląd szatni z przedszkola, do którego trafiłem mając 2,5 roku. Mniej więcej w tym samym czasie zapamiętałem wygląd kalendarza ściennego A.D 1982 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zadanie dla #gimbaza: kiedy się urodziłem? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 14
@rozthok: Pamiętam aż za dobrze. Zbyt dużo detali, żeby to była jakaś projekcja. Zresztą nikt o tym później nie mówił, bo niby o czym. Siostra, jak mnie raz wiozła w wózku, a byłem już starszy, przypadkiem wrzuciła mnie do rzeki (chcąc przejść po tamie na drugą stronę) i tego np. nie pamiętam. To właśnie znam tylko z opowieści.
@JaDamian: Rzeczywiście trochę późno, zerówkę pamiętam całkiem dokładnie. Włącznie z tym, że podwędziłem nauczycielce/przedszkolance jakiś kremik w małym, metalowym pudełeczku wielkości zakrętki od wódki () Do dzisiaj się wstydzę i nie mam zielonego pojęcia dlaczego to zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AbraKadr: Ciekawe. Zastanawiam się teraz, czy mój Szkodnik zapamięta, jak w wieku niespełna 3 lat poparzyła się dotykając nagrzanej lampki halogenowej. Na razie mając 4,5 wciąż pamięta mimo, że nikt jej o tym nie przypomina.
@mDeo: W całej tej historii to jest najlepsze: zagrzebałem ten kremik w ziemi tuż po kradzieży, nigdy go nie wygrzebałem (ʘʘ) Do dziś się zastanawiam - dlaczego? Chyba 6-latek potrzebował adrenaliny ( ͡ ͜ʖ ͡)
@rozthok: @rozthok: A z przedszkola pamiętam praktycznie wszystko. Kto pierwszy dosiądzie lepszej huśtawki (były 2, takie duże, na 6 osób), przynoszenie baterii i 'bójki' z drugim o to, kto się będzie bawić kolejką i to było spoko, za to przedszkolanka, która chodziła w spódnicach, nie goliła nóg i zakładała na nie rajstopy, co wyglądało koszmarnie, chyba nie zdawała sobie sprawy z tego, że męskiej części przedszkolaków krzywi psychikę. Za to