Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym rasizmem? Przykładowo "biali" ludzie potrafili przez ten sam czas który mieli "czarni" stworzyć rozwinięta zaawansowana cywilizacje i kulturę, a Murzyni w swojej Afryce; w buszu są dalej w epoce kamiennej. Teraz nie potrafią zaadoptować sie do życia z białymi wiec kradną zabijają a ten cały rasizm jest im poprostu na rękę.

Zeby była jasność nie jestem rasista, absolutnie nie mam nic do czarnych ale po ostatnich wydarzeniach w Ferguson naszła mnie taka refleksja.

Co wy o tym myślicie?

#rasizm #czarni #murzyni #ferguson #rozkmina
  • 12
@patryqo: @niepoprawny_marzyciel: Daleko jestem od pochwalania obecnego ujęcia rasizmu i tego, że cokolwiek komuś się po prostu należy. Ale takie porównywanie nie ma sensu. Afryka to inny kontynent walka o surowce potrzebne do podstawowych funkcji życiowych jest ważniejsza niż rozwijanie inteligencji. A współczesna sytuacja czarnych w krajach wysoko rozwiniętych jest niejako naszą winą, ponieważ biali ludzie przez wiele lat traktowali murzynów jako niewolników, po prostu dlatego, że byli czarni. Potem
@jedrus7: moze tak sobie to tłumacza, ale takie prawa natury ze wygrywa lepszy. Gatunki wypierają inne gatunki, zostają te lepiej przystosowane do życia. A człowiek ma to do siebie ze ciagle sie rozwija, odkrywa, a ani stoi w miejscu i od kilku tysięcy lat robi takie same linki z lnian, chatki z krowiej kupy. Czyżby to był ich szczy rozwojowy?
@patryqo: Jest to szczyt surowców jakie może im zaoferować naturalne środowisko. A gdy wychodzą z tej pustyni, czy dżungli i trafiają na takie państwo jak Francja, które za nic nie robienie wielokrotnie podwyższa im komfort życia to nie czują motywacji, aby rozwijać się dalej.

Jest to raczej czynnik kulturowy. My na przykład gramy w gry losowe, aby za darmo z dnia na dzień polepszyć swój komfort życia wielokrotnie i móc nic
@jedrus7: ok to dlaczego nie potrafią tego docenić? W stanach niedługo nie bedzie wiadomo jak nazwać murzyna zeby nie było to rasistowskie, biali policjanci boja sie interweniować gdy czarni rozrabiają. Jeśli juz tu są to niech siedzą cicho.
@patryqo: Tak jak pisałem wcześniej, to już wina państwa, które próbuje im to wynagrodzić, to że kiedyś było złe i otwiera drogi do dalszych roszczeń. Przez chore państwo, które w założeniu ma "wyrównywać" szansę łapią się tych możliwości, co prowadzi do nadużyć.

W poprzednich komentarzach chciałem po prostu pokazać, że ludzie myślą podobnie bez znaczenia na kolor skóry czy pochodzenie. Chodzi o to, że podczas życia u jednych i drugich inne