Wpis z mikrobloga

Witam #mikrokoksy. Jakie suple jak na pierwszy raz ? Ćwiczę od 4 miesięcy (wcześniej w domu pompki itp.) 3/4 razy w tygodniu pon. klata/tric, wt. plecy/bic, czw. barki/kaptury/nogi ew. sobota to co w pon. Wzrost 180 waga waha się 78/79. Trochę brzuszka jeszcze jest ale walczę z nim. Chciałbym przybrać odpowiednią masę, budulec pod mięsień żeby na lato zrobić redukcję. Mam dietę, kurczak, rybka, twaróg, owsianka, banan, jaja, słonecznik - codziennie w określonych ilościach.

A druga sprawa to (po nowym roku) zmiana treningu na FBW. Wiem, że zmiana treningu to dobra sprawa, ale czy akurat na FBW?

Jeśli chce robić trening masowy do końca lutego to powinienem zostać przy starym treningu czy zmieniać bo w końcu 4 miesiące katuje to samo z drobnymi zmianami ćwiczeń. Jeśli czegoś brakuje to dopiszę.

#silownia
  • 14
@SeriousSam: suplementy diety, jak sama nazwa wskazuje, maja za zadanie uzupelnic braki w diecie. Jesli masz diete, to sam powinienes najlepiej wiedziec czego w niej brakuje, jesli w ogole czegos brakuje.
@Qantas: masz rację. a jeśli zacznę brać taki suplement na masę przy treningu masowym nie zmieniając diety może mi to zaszkodzić? zaleje się? pochłaniam duże ilości białka 50%, węgle ograniczam 30%, tłuszcze 20%
@Qantas: czyli węgle jak najbardziej to może optymalne byłoby 30% białego 50% węgli 20% tłuszcze. czyli te wszystkie bcaa, gainery, mutantmassy to suplementy diety? a nie można zwiększyć przyswajalności białka żeby móc go tyle pochłaniać ?
@SeriousSam: możesz zwiększyć przyswajalność białka, tylko te cukierki są już bardzo drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

musisz ustalić sobie dietę na konkretnym poziomie kalorycznym, najlepiej na takim który sobie wyliczysz według tych wszystkich mądrych wzorów i obserwować, czy i w jakim tempie waga idzie do góry. Jest kupa takich poradników, diet w pigułce, warto poszukać i samemu przyswajać powoli tą całą wiedzę. Od czasu do czasu czytam