Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #auto #pomocy #spamdominodopukiniekupipierwszegoauta .

jeszcze takie szybkie pytanko . przed uruchomieniem silnika świeci mi sie kontrolka cisnienia oleju http://www.wsj.waw.pl/uploads/images/poradnik/kontrolka%20oleju.jpg

i akumulatora http://autopolki.pl/images/co-jest-czym/kontrolki-w-aucie-bez-tajemnic/2.jpg

gdy odpalam silnik gasną zostaje tylko jedna trzecia najważniejsza na żółto i chyba mam #!$%@? ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) awaria silnika? co robić ?
Pobierz d.....1 - #pytanie #motoryzacja #auto #pomocy #spamdominodopukiniekupipierwszegoauta ...
źródło: comment_ZNCEV7KsJ3EcXdq0BxUkFxySYyUy71DB.jpg
  • 25
@domino01: przed uruchomieniem to normalne że się tamte świecą bo jak silnik nie pracuje to nie ma ładowania i nie ma ciśnienia oleju.

A ta ostatnia to błąd silnika, może sonda lambda, może świeca jakaś niedomaga. Wróżenie z fusów. Najłatwiej do mechanika i on przez interfejs odczyta co to za błąd.
@domino01: Jakie auto? Check engine - na żółto, czyli można jechać, ale warto zahaczyć o warsztat. Nie polecam długo z tym jeździć - możliwe ograniczenie mocy silnika, zwiększona emisja spalin, zwiększone zużycie paliwa, pogłębianie się uszkodzenia co też zwiększa koszty naprawy.
@domino01: check engine czujnik położenia wałka przynajmniej ja tak miałem w vectrze można spokojnie jezdzić ale spalanie jest wieksze o 20% i przy 3,5 tys obrotów odcina i nie osiągniesz wyższych obrotów
@domino01: Tak więc to może być wszystko :D Od całej gamy czujników, poprzez awarię turbiny, czujników wewnątrz kabiny (np. położenia pedału hamulca, sprzęgła, gazu) aż do bardzo poważnych awarii.
@domino01: Ja też leję 95, ot ze 2-3 razy w życiu się pojawiło jak zalałem na jakiejś dziwnej stacji. Ale tak jak wyżej - może to być wszystko. Jeżeli silnik działa normalnie na różnych obrotach to bardzo możliwe, że to jakaś kabelek, czujnik albo inna sonda.
@domino01: No tak. Ta kontrolka oznacza że coś się dzieje, ale nie stanowi to zagrożenia dla silnika - równie dobrze może to być sonda lambda, jak dziura w kolektorze ssącym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez komputera nie podchodź.

Np. w mojej świeci się check engine przy zbyt dużym obciążeniu silnika - nie mam pojęcia co to dokładnie jest, bo auto za stare na uniwersalne czytniki a do