Wpis z mikrobloga

Filmik z jednego domu taki miarodajny...


@DanielPlainview: nie będę Ci szukał setki filmików, zresztą i tak bym usłyszał "setka taka miarodajna..." Czytałem bardzo wiele relacji z podróży do Iranu bo sam chcę się tam kopsnąć, w których to (głównie Polacy) mieszkali nie w hotelach ale w irańskich domach. Wszystkie relacje wyglądały tak samo. Mega pozytywne zaskoczenie i przede wszystkim niewyobrażalnie gościnni ludzie. Podobno normą jest to, że ludzie spotkani na
  • Odpowiedz
@Velati:

znajoma podróżuje teraz po Iranie, bardzo chwali gościnność lokalnych, nawet podwożą autem za darmo, zapraszają na poczęstunek, generalnie bardzo spragnieni kontaktów z turystami z Zachodu.
  • Odpowiedz
Większość ociężałych umysłowo wykopków ma myślenie 0:1. Nie są w stanie pojąć że Islam jest też czasami normalny.We wszystkich Turkmenistanach, Tadżykistanach i X-stanach życie wygląda tak jak u nas. Nie ma lania kwasem u ruchania kóz.
  • Odpowiedz
Czytałem sporo o Irańczykach, są mega gościnni, gardzą obecną władzą, w domu w ogóle nie przestrzegają zasad narzuconych na ulicy, możesz normalnie pocałować kobietę na powitanie itd Co ważne, przypominam że w Iranie mieszkają Persowie a nie Arabowie, to jest zupełnie inny świat.


@Velati: A jednak jak przychodzi do wyborów to wygywaja osoby pokroju Ahmanidezaba. Owszem Iran jest bardizej liberalny niz Arabia Saudyjska czy Egipt ale jednak i tam karza smeirca z powdoow lreligijnych.

W Iranie sa osoby otwarte ale jest ogromna rzesza konserwatystów. Wiadomo ze w wiekszych miastach wydaje sie byc w miare ok zwlaszcza gdy sie wejdzie do prywatnego domu ale prowincja jest jak niemal wszedize konserwatywna. Poza tym przepisy w Iranie ulegaja zaostrzeniu niedawno wprowadozno zakaz wstepu kobiet na mecze i były przypadki wtracania do wiezien gdy go
  • Odpowiedz
Kiedyś w Stanach poznałem 2 Amerykanki pochodzące z Iranu. Żadnych chust, sukienki mini, chlały z nami wódę, imprezy do rana.

No ale co do kontaktu fizycznego - max to był pocałunek w policzek ew. umiarkowane przytulanie
  • Odpowiedz
@Velati: Mój wujek był w Iranie już trzy razy, za każdym razem na własną rękę i "na dziko". Zaraz po Indiach to jego najulubieńszy cel podróży. Zawsze zachwala irańską gościnność i otwartość, podkreśla że nawet najbiedniejsi Irańczycy to niezwykle mądrzy i zdroworozsądkowi ludzi, przestępczość jest marginalna (i bardzo surowo karana, nawet za "pierdołę" w stylu pobicia ale zrobioną w pełni umyślnie i z premedytacją można zawisnąć). Ludzie faktycznie nienawidzą rządu
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: na bogato ze wszystkim wiza, przeloty turkishem, zarcie, busy 18 dni wydalem 5k i zrobilem w Iranie ponad 5k kilometrow w tym wyspa Kish w Zatoce Perskiej, tak, bylem w Isfahanie, piekne, ogolnie tani kraj dla nas, polecam
  • Odpowiedz
obcisłe legginsy


@Groteskowy: przesada, na ten obcisle leginsy musza zakladac specjalna jakby sukienke, ktora powoduje, ze nie widac ksztaltow talii natomiast wlosy maja w polowie odkryte hidzabem
  • Odpowiedz
@Velati: Ja #!$%@? ziomuś sam nie potrafi mówić po polsku to niech nie uczy innych ;/// CZCINA no gurwa. To 't' na początku po coś tam jest, nie jest nieme jak 'd' w django.
  • Odpowiedz
@Velati: Zgadzam się, propaganda i wypowiedzi ludzi którzy ani nie byli w Iranie, ani nie rozmawiali nigdy z Persami prowadzą do takich opini. Moja ciocia wyszla za mąż za perskiego oficera, niestety po obaleniu szacha uciekli do usa. Obydwoje wspominają kraj bardzo dobrze,i tak samo jak iranczycy których ja znam obwiniają za stan rzeczy w Iranie ajatollahów i imamów.
  • Odpowiedz