Wpis z mikrobloga

W Iranie sa osoby otwarte ale jest ogromna rzesza konserwatystów.


@szurszur: A konserwatyzm to ideologia z którą @Velati najbliżej się utożsamia. A to co o Iranie, można też powiedzieć pewnie o każdym islamskim kraju poza kaliftem ISIS. Byłem w Maroko, Turcji i Indonezji a więc krajach różnych narodowości wyznających islam mieszkałem też z Kurdami w Londynie i nigdzie nie zetknąłem się bezpośrednio z żadną patologią, wszędzie było dużo miłych,
  • Odpowiedz
Oczywiście Velati wyróżnił akurat Iran nieprzypadkowo i nieprzypadkowo akurat wizerunek tego islamskiego kraju stara się ocieplać. W tym momencie Iran to najsilniejszy sojusznik pana Putina w tym regionie i dużo rubli idzie na ocieplanie jego wizerunku.


@marcin-: Dobrze się czujesz chłopczyku? Po pierwsze wielokrotnie wykazywałem sprzeczność interesu państwa rosyjskiego i państwa polskiego, po drugie, ocieplam wizerunek Persów a nie państwa które nimi włada.
  • Odpowiedz
@Velati: Z moich osobistych obserwacji wynika, że wizerunek każdego kraju islamskiego jest równie zakłamany, zwłaszcza na takich portalach jak wykop. Dziwi mnie, że nie walczysz z problemem całościowo.
  • Odpowiedz
@marcin-: Nie wiem, czy każdego. Afganistan, Pakistan, część Nigerii albo Somalia jakie są każdy wie i ocieplanie wizerunku tych dzikich krajów za dużo nie pomoże.

Nie można iść ze skrajności w skrajność - nie każdy kraj muzułmanów i nie każdy naród wyznający islam to fanatycy i terroryści rządni krwi oraz wojny, ale i nie każdy kraj muzułmański jest 'pokrzywdzony przez stereotypy' i tak na prawdę jest spoko, bo liberalny islam
  • Odpowiedz